URZĄDZENIE DO PRZEŚWIETLANIA PIERSI

URZĄDZENIE DO PRZEŚWIETLANIA PIERSI
Świadomość swoich piersi            Większość kobiet szuka zmian w swoim biuście, zarówno wyczuwając guzki jak i uważnie się im przyglądając. To bardzo ważna część dbania o swoje ciało. Lekarze starają się wytłumaczyć kobietom, jak wyglądają normalne piersi. Większość kobiet wie, że powinna sprawdzać prawidłowość guzków. Jednakże w piersiach pojawiają się również inne zmiany, które powinno się kontrolować.


Do tych należą:


 • Zmiana rozmiaru i kształtu piersi

 • Zmiana skóry – szczególnie wgłębienia lub marszczenia

 • Zmiana wyglądu sutka lub wydzielina z sutka

 • Ból piersi, który nie przechodzi po miesiączce

 • Guzkowate obszary lub zgrubienia tkanki. 

 • Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany, powinnaś skonsultować je ze swoim lekarzem tak szybko, jak to możliwe. Mogą one być niegroźne, ale lepiej żeby upewnił cię o tym lekarz.

 

 

            Większość nowych guzków lub innych zmian piersi nie jest groźna i może być łatwo leczona, jeśli pojawi się taka potrzeba. Jeśli okażą się one nowotworowe - są rakiem, istnieje bardzo duża szansa na ich skuteczne wyleczenie. Im wcześniej problemy zostaną wykryte, tym większe szanse. Dlatego ważna jest świadomość własnych piersi i obserwacja zmian. Aby pomóc kobietom właściwie dbać przeprowadzać dbać o swoje piersi  powstało urządzenie do badania piersi.            Urządzenie do prześwietlania piersi to nowy produkt dla zdrowia i dobrego samopoczucia kobiet. Pomaga wykryć zmiany piersi w czasie. Z tym urządzeniem uzyskasz widok swoich piersi. Urządzenie emituje silne światło przez piersi, tak że zobaczysz szczegóły w ich wnętrzu. W ten sposób możesz dowiedzieć się jaki stan jest normalny, wykryć każdą zmianę i poczuć się pewna, że troszczysz się o swoje ciało tak jak tego chcesz. Jest proste i łatwe urządzenie, jednak zdecydowanie zalecamy przeczytanie tej instrukcji i zachowanie jej na przyszłość.


Ważne do zapamiętania:


 • Naładuj urządzenie do prześwietlania piersi przed użyciem
 • Zgaś wszystkie światła w pokoju, tak aby było możliwie najciemniej
 • Przytrzymaj urządzenie do prześwietlania piersi pod jedną z piersi i spójrz w dół
 • Przytrzymaj urządzenie do prześwietlania piersi przyciśnięty do skóry
 • Użyj lustra, aby zobaczyć więcej
 • Sprawdź wszystkie miejsca – również pod ramionami i wysoko na klatce piersiowej.            Urządzenie do prześwietlania piersi powinno być używane jako dodatkowa część twoich rutynowych badań, a nie zastępować ich. Kobietom, które zaplanowały rutynowy przegląd piersi, zaleca się uczestnictwo w nim. Urządzenie do prześwietlania piersi nie zastępuje badań mammografii. Więcej informacji znajduje się na WWW.breastangel.comCo możesz zobaczyć            Zobaczysz żyły i inne naczynia krwionośne jako ciemne linie na twojej piersi. Są one całkowicie normalne. Wokół sutka możesz zauważyć małe plamki w okręgu – są one częścią twoich gruczołów piersiowych. One również są normalne. Obrazki przedstawiają przykładowe zdrowe piersi.

Z upływem miesięcy dowiesz się jak wyglądają twoje piersi podświetlone za pomocą urządzenia do prześwietlania piersi. Ten widok do wnętrza będzie ci równie znany jak widok i wyczucie na zewnątrz. Ważne jest, aby wyszukiwać każde zmiany.

 

 

 

Jak używać Urządzenia do prześwietlania piersiPanel wyświetlacza:


Na wyświetlaczu znajdują się cztery symbole

 • Wskaźnik ustawienia jasności pokazuje poziom jasności, który wybrałaś. Do wyboru są cztery opcje  ustawienia.
 • Symbol wysokiej temperatury pojawi się tylko jeśli produkt przegrzeje się. Urządzenie zostanie wyłączone. Symbol będzie się świecił dopóki urządzenie do prześwietlania piersi nie schłodzi się odpowiednio i będzie gotowy do ponownego użycia.

 

Przed rozpoczęciem korzystania:


Przed użyciem musisz naładować urządzenie do prześwietlania piersi. Podłącz zasilanie do gniazda na końcu rączki.


 • Znajdź pomieszczenie w domu, gdzie możesz wyłączyć światło, tak aby było możliwie najciemniej. Im ciemniejszy pokój, tym łatwiej użyć urządzenie do prześwietlania piersi. Dobrze jest móc zobaczyć się w lustrze, kiedy korzystasz z produktu, więc upewnij się czy znajduje się ono w pokoju. Wygodnie stań lub usiądź.

 • Większość kobiet woli używać lubrykantu, który pozwala soczewce ślizgać się po skórze. Nałóż lubrykant dowolnie na powierzchnię całej piersi. Możesz wytrzeć jego nadmiar po zakończeniu badania. Używaj tylko lubrykantów na bazie wody. Lubrykanty na bazie tłuszczów (takie jak oliwka dla dzieci czy wazelina) mogą zniszczyć urządzenie do prześwietlania piersi. Nie używaj załączonego lubrykantu jeśli masz alergię na którykolwiek z jego składników.

 • Wyłącz światło i poczekaj kilka minut, aby twoje oczy przyzwyczaiły się do ciemności. Włącz urządzenie do prześwietlania piersi. 

 • Włączy on niski poziom światła, aby cię nie oślepić. Intensywność światła będzie się zwiększać pod wpływem kontaktu ze skórą.

 • Przytrzymaj urządzenie do prześwietlania piersi pod jedną z piersi i przyciśnij do skóry. Jeśli przylega szczelnie, światło nie będzie uciekać spod piersi, a sama pierś rozjaśni się. Ciemne linie to żyły i inne naczynia krwionośne.

 • Są cztery opcje ustawienia jasności. Użyj przycisku na samej górze urządzenie do prześwietlania piersi, aby zmienić poziom jasności. Ogólnie większe i bardziej jędrne piersi wymagają ustawienia mocniejszego światła.

 • Wypróbuj wszystkie ustawienia aż znajdziesz prawidłowe ustawienie. Jeśli poziom światła jest zbyt niski, nie będziesz mogła zobaczyć żył. Jeśli jest za wysoki, nie zobaczysz drobnych szczegółów.


 • Powoli przesuwaj urządzenie do prześwietlania piersi dookoła aż zobaczysz inne partie swojej piersi. Powinnaś kontynuować aż zobaczysz możliwie jak najwięcej.

 • Użyj drugiej ręki, aby przytrzymać pierś, gdy przesuwasz urządzenie do prześwietlania piersi dookoła. Pomoże ci to starannie przytrzymać soczewkę dociśniętą do skóry. Podczas przesuwania może ci być łatwiej zmieniać ręce podczas zmiany pozycji.


 • Tkanka piersi rozciąga się tuż pod ramionami i wysoko na klatce piersiowej w kierunku ramienia, więc te obszary także sprawdź. Sprawdź również cały obszar piersi, łącznie z częścią tuż za sutkiem.

 • Nie ma ustalonej metody, aby wykonać to badanie. Piersi różnią się kształtami i rozmiarami, a ty znasz sama siebie najlepiej. Upewnij się, że możesz się rozejrzeć dokładnie.

 • Kiedy zakończysz oględziny jednej piersi, obejrzyj drugą. Znowu może ci być łatwiej, gdy będziesz zmieniać ręce, a urządzenie do prześwietlania piersi przytrzymasz inną ręką podczas badania.

 

 

Czego należy wypatrywać?


            Kiedy oglądasz piersi z pomocą urządzenia do prześwietlania piersi możesz zauważyć pewne ciemne plamki lub zacienione obszary. Możliwe, że są to nieprawidłowości w piersiach. Jeśli je zauważysz, powinnaś udać się na wizytę do lekarza.

Ważne jest, aby sprawdzać wszystkie podejrzane objawy. Pamiętaj, że nie wszystkie nieprawidłowości są nowotworowe. W zasadzie dziewięć na dziesięć przypadków nie jest rakiem, ale przypadłością, którą łatwo wyleczyć. Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem natychmiast po zaobserwowaniu zmian.Dlaczego należy sprawdzać wszystkie ciemne obszary?


            We wczesnym etapie niektórych typów nowotworów następuje zwiększenie przepływu krwi do tych obszarów. Tworzą się nowe naczynia krwionośne w procesie angiogenezy.

 

To zwiększenie liczby małych naczyń może dawać zacieniony lub ciemny obszar podczas korzystania z urządzenia do prześwietlania piersi.

 

 

 

Inne ważne uwagi

 

  

            Mimo że urządzenie do prześwietlania piersi służy jako cenna pomoc przy badaniu piersi, nie jest w stanie wykryć nieprawidłowości wszystkich rozmiarów i typów. Nie zaleca się używania go jako narzędzia diagnostycznego. Truehigh Tech Co., Ltd. Nie gwarantuje, że rak piersi, guzy piersi i inne choroby zostaną wykryte przy użyciu urządzenia do prześwietlania piersi. Używanie do prześwietlania piersi nie jest  odpowiednie podczas karmienia piersią. Może być natomiast używany przez kobiety z implantami piersi po lumpektomii.

  

 

W razie wątpliwości zasięgnij po profesjonalną poradę lekarza.

 

 

 

 Czyszczenie

 

  

Urządzenie do prześwietlania piersi można czyścić za pomocą suchej chusteczki lub lekko zwilżonej ściereczki. Zalecamy, aby gniazdo wtyczki było zakryte podczas czyszczenia.

  

 

 • Urządzenie do prześwietlania piersi nie jest urządzeniem wodoodpornym
 • Nie używaj Urządzenia do prześwietlania piersi pod prysznicem lub w kąpieli
 • Nie zanurzaj go w wodzie ani nie myj pod kranem.

 

 

  

Specyfikacja:

 

 

 

 

Moc: 10W

 

  

Waga: 1kgs

 

 

 Napięcie: 110V~220V

 

  

Rozmiar opakowania: 25cm x 16cm x 8cm