Witamina C dobrze robi na skórę
Witamina C dobrze robi na skórę

 

Witamina C – kojarzymy ją z lekiem na przeziebięnie, zapominając lub nie wiedząc, że skutecznie poprawia ona zdrowie i wygląd skóry, działając na nią przede wszystkim wzmacniająco. Szczególnie korzystnie wpływa na cerę naczynkową, stanowiąc skuteczną broń w walce z powracającymi czerwonymi pajączkami.

 

Co robi witamina C

Witamina C nie tylko wzmacnia naczynka, ale także pobudza procesy regeneracyjne skóry, co jest szczególnie przydatne, gdy pojawią się pierwsze zmarszczki. Po kosmetyki z witaminą C należy sięgać profilaktycznie wcześniej, jeszcze zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, skutecznie zwlaczającym wolne rodniki. Preparaty z witaminą C pomagają także pozbyć się różnego pochodzenia przebarwień, także tych powstających wskutek zbyt dużego kontaktu ze słońcem. Maść z witaminą C skutecznie leczy stany zapalne skóry, ponieważ łagodzi zmiany, które się pojawiły, ale i zabezpiecza skórę przed nowymi uszkodzeniami.

 

 

 

witc1

 

 

 

Kosmetyki na bazie witaminy C

Kosmetyki z witaminą C sprawdzą się w przypadku różnych rodzajów skóry. Czasem wskutek nieprawidłowej diety w organizmie pojawiają się niedobory witaminy C. By je uzupełnić należy przyjmować witaminę C doustnie, ale by rezultaty były szybciej widoczne, należy zastosować ją na skórę. Co ciekawe, witamina C ma niewielką zdolność do przenikania w głąb skóry. Wybierając krem do twarzy, należy w związku z tym decydować się na produkty posiadające w składzie pochodne kwasu askorbinowego. Dodatkowo ważne, by kosmetyk posiadał duże stężenie witaminy C, bo jej nadmiar nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych (nadmiar witaminy C zostanie wydalony z moczem). Ważne, by kremów  z witaminą C, kiedy stan skóry widocznie się poprawi, nie odstawiać, chyba że udało Ci się zmienić nawyki żywieniowe i spożywasz wystarczającą ilość witaminy C.