Jak działa glinka zielona
Jak działa glinka zielona

 

Glinka zielona, czerwona, biała i żółta – stosowane od tysiącleci jako lek na rozmaite dolegliwości. Lecznicze działanie glinki zielonej nie zostało do końca wyjaśnione, ale jedno jest pewne: działa skutecznie, jest naturalna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

 

Jak wygląda glinka zielona

Glinka zielona, odpowiednio zmielona, jest lotnym proszkiem o jasnym, szarozielonym kolorze. Mokra glinka ma zielony lub turkusowy kolor, zawdzięczając kolor związkom żelaza i miedzi, w które jest bogata.

 

Pochodzenie glinki

Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Posiada około 20 soli mineralnych, m.in.: krzemu, potasu, fosforu, sodu, magnezu, wapnia i inne, a także wiele mikroelementów oraz pierwiastki śladowe selenu, molibdenu oraz cynku. Wydobywa się ją spod ziemi (z głębokości ok. 70 m) i jest suszona na słońcu. Dzięki temu, że pokłady glinki znajdują się bardzo głęboko pod powierzchnią ziemi, nie ulegają wpływom cywilizacji i zatruciom środowiska naturalnego. Suszenie na słońcu przywraca glince jej właściwości, które może tracić przy wydobywaniu jej z użyciem metalowych narzędzi i urządzeń.

 

 

 

glinka zielona3

 

 

 

Właściwości glinki

Glinka ma postać proszku, dzięki czemu jej powierzchnia jest bardzo duża. Jej cząsteczki są naładowane ujemnie, więc glinka przyciąga cząsteczki dodatnie (toksyny mają przeważnie ładunek dodatni). Glinka wiąże produkty uboczne przemiany materii. Dzięki właściwościom absorbcyjnym glinki toksyny i inne „produkty ubocznne”, z którymi jakoś musi sobie poradzić organizm, zostają unieszkodliwione i wydalone.

By uyskać takie skutki, glinkę można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Ostatnio badania pokazały, iż glinka absorbuje także nadmiar promieniowania radioaktywnego.

Glinka nie działa wybiórczo na konkretne bakterie, wirusy czy inne mikroorganizmy, ale zapobiega ich rozwojowi, ponieważ wzmacnia system immunologiczny.

Glinka przywraca równowagę kwasowo-zasadową organizmu poprzez neutralizowanie szkodliwych substancji i eliminowanie nadmiernej ilości kwasów, powstających  wskutek pracy mięśni i w procesie przemiany substancji azotowych.