Olejek migdałowy to zdrowe włosy i piękne paznokcie
Olejek migdałowy to zdrowe włosy i piękne paznokcie

 

Olejek migdałowy zawiera witaminy A i E – witaminy młodości. Dlatego zamiast po krem przeciwzmarszczkowy, warto sięgnąć po olejek migdałowy, który można aplikować bezpośrednio na skórę twarzy albo dodać do ulubionego kremu, by wzmocnić jego działanie.

Świetnie poradzi sobie także z naszymi włosami i paznokciami, poprawiając ich strukturę i nadając zdrowy wygląd.

 

Na włosy

Olejek migdałowy to doskonały naturalny kosmetyk do włosów. Regularne stosowanie olejku migdałowego pomoże zregenerować suche, zniszczone i skłonne do złamań włosy. Odżywi je, a przede wszystkim nawilży, dodając blasku i witalności.

 

Jak często pomagać włosom  

Olejek migdałowy należy rozprowadzić na całej dlugości włosów (od nasady po same końce), albo na same końcówki, jeśli tylko one wymagają terapii. Po upływie około godziny należy zmyć olejek delikatnym szamponem. Jeśli mamy do czynienia z włosami, które potrzebują delikatnego odżywienia i nawilżenia, wystarczy nałożyć olejek migdałowy raz w tygodniu. Jeśli natomiast włosy są w naszym odczuciu bardzo zmęczone i zniszczone przez zabiegi fryzjerskie, wymagają większej regeneracji. W takim przypadku dobrze, gdy będą olejowane 2-3 razy w tygodniu.

 

 

 

olejek migdałowy1

 

 

 

Chroni przed słońcem i wiatrem

Olejek migdałowy pełni także funkcję ochronną, zabezpieczając włosy przed szkodliwym działaniem słońca i wiatru. Zwłaszcza latem warto o tym pomyśleć i zabezpieczać końcówki włosów przed wyjściem na plażę, wsmarowując w końcówki olejek migdałowy. Zimą warto zabezpieczać włosy w ten sam sposób przed wyjściem na basen (ochrona przed szkodliwym działaniem chloru) czy pójściem do sauny, gdzie dzięki wysokiej temperaturze składniki masek i olejków mają jeszcze silniejsze działanie, bo lepiej się wchłaniają.

 

Na paznokcie

Właściwości wzmacniające olejku docenią także paznokcie. Olejek migdałowy można wsmarować w płytkę paznokcia i otaczające je skórki. Olejek migdałowy pomoże kompleksowo je wzmocnić i utwardzić, zapobiegając rozdwajaniu się czy łamaniu paznokci.