Komu i na co pomoże olej z nasion bawełny?
Komu i na co pomoże olej z nasion bawełny?

 

Olej z nasion bawełny to prawdziwe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E, dlatego korzystnie wpływa na kondycję włosów i skóry. Ma mocne właściwości zmiękczające i nawilżające, dlatego jest zalecany do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych.

 

Na skórę i ciało

Olej z nasion bawełny dzięki wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowy (NNKT), zwłaszcza kwasu olejowego i linolowego korzystnie działa na skórę. Regeneruje podrażnioną, suchą cerę i skórę. Mogą sięgać po niego także alergicy. Regularnie stosowany podnosi odporność na zakażenia, a także działa przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Szybko wnika w głąb skóry, doskonale ją odżywiając. Okaże się także skuteczną pomocą w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry.

Olejek działa bardzo delikatnie – po nałożeniu na twarz nie zapycha porów, dobrze nawilża, więc wydaje się  idealnym rozwiązaniem dla skóry suchej.

Świetnie sprawdzi się także jako balsam do całego ciała. Zdecydowanie zmiękczy suche skórki wokół paznokci, a także zrogowaciały naskórek na łokciach, kolanach czy stopach.  Idealny do „zadań specjalnych”, z którymi nie poradziłby sobie „zwykły” krem.

 

 

 

olej bawelniany2

 

 

 

Ratunek dla włosów

Olej z nasion bawełny świetnie się sprawdzi jako preparat do olejowania włosów zniszczonych i suchych, z dużą porowatością.

W przypadku włosów, których kondycja jest dobra, może się nie sprawdzić: po zastosowaniu olejku włosy będą się puszyły i będą zbyt miękkie, więc pojawią się trudności z ich ułożeniem. Olejek bawełniany to idealny dodatek to masek (np. proteinowych). Dzięki lekkiej konsystencji zabezpieczy końcówki, które często wymagają pomocy, mimo że ogólnie włosy są zdrowe i pięknie się układają.