Jaką glinkę wybrać?
Jaką glinkę wybrać?

 

Jaką glinkę wybrać, by była optymalna dla mojego rodzaju skóry?

 

Cera wrażliwa         

Cera wrażliwa czy podrażniona potrzebuje bardzo delikatnych glinek, czyli białej, ewentualnie różowej. Glinka różowa łagodnie oczyszcza, zmiękcza skórę, wspiera jej funkcje obronne. Glinka biała nadaje się do najwrażliwszych cer, niezależnie od wieku – tak młodych, jak i dojrzałych.

 

 

 

glinka_typcer

 

 

 

Skóra sucha

Jeśli masz skórę suchą, sięgaj po glinki białe i kosmetyki na jej bazie, ponieważ jest ona delikatna w działaniu, bardzo łagodnie oczyszcza.

 

Cera tłusta    

Cera tłusta wymaga delikatnego, ale dokładnego oczyszczania. Zapewni to najlepiej glinka zielona. Przy bardzo wrażliwej trądzikowej cerze można też wybrać glinkę żółtą. Kurację można wspomóc, przymując suplement diety w postaci glinki zielonej z bio-cytryną.

 

Cera mieszana         

W przypadku cery mieszanej najlepsza będzie glinka żółta, która delikatnie oczyszcza tak partie tłuste, jak i suche. Ma właściwości regenerujące i rewitalizujące. Dodatkowo zrelaksuje zmęczoną, szarą cerę.

 

Cera dojrzała           

W przypadku cery dojrzałej najlepiej sprawdzi się glinka czerwona, która dobrze oczyszcza, wzmacnia i dodaje świeżości cerze dojrzałej, przesuszonej, borykającej się z utratą jędrności. Glinka żółta wykazuje natomaist działanie naprawcze, więc idealnie sprawdzi się w przypadku cery wykazującej cechy przemęczenia.

 

Cera naczynkowa    

Jeśli masz cerę naczynkową,  potrzebujesz delikatności i łagodnego oczyszczenia oraz wzmocnienia skóry i naczyń krwionośnych. Wybierz więc glinkę czerwoną. Możesz sięgnąć również po glinkę różową lub białą.