Jedwab kosmetyczny – dla skóry, włosów i paznokci
Jedwab kosmetyczny – dla skóry, włosów i paznokci

 

Nie bez przyczyny mówi się, że coś jest gładkie jak jedwab… Hydrolizowane białka jedwabiu są stosowane w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci.

 

Działanie jedwabiu:

 

Skóra

Jedwab występuje w produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry, ponieważ dzięki swym naturalnym właściwościom uelastycznia, wygładza i nawilża, tworząc na skórze film zabezpieczający skórę przed utratą wody. Używanie jedwabiu daje efekt lekkiego liftingu – skóra staje się przyjemna w dotyku i gładka... jak jedwab.

 

Włosy

Jedwab jest popularny w produktach do włosów, ponieważ przywraca włosom odpowiednie nawilżenie, wygładza je, poprawia ich wygląd oraz wpływa na podatność na układanie, zapobiega elektryzowaniu się włosów i nadaje im elastyczność, zdrowy wygląd, miękkość oraz połysk.

 

Paznokcie

Jedwab pojawia się w odżywkach do paznokci słabych, łamliwych i wolno rosnących.

 

 

 

jedwab kosmetyczny

 

 

 

Jak używać

Najprościej przed zastosowaniem wymieszać kilka kropli z kremem, balsamem do ciała lub do włosów. Można też połączyć jedwab z kolagenem czy kwasem hialuronowym, kremem do rąk albo z oliwką do masażu.

 

W gotowych produktach jedwab jest używany jako 1-3%, dlatego by zwiększyć jego skuteczność, można podnieść jego stężenie do 5-8%.