Glinka zielona – antidotum na grzybicę
Glinka zielona – antidotum na grzybicę

 

W Wietnamie to normalne, że  ludzie zanim nabiorą wody z rzeki, najpierw mącą ją dłonią. Turyści z niedowierzaniem przecierają oczy: zamiast napić się czystej wody robią coś takiego. Po co?

 

Argilloterapia – leczenie glinkami

Za tym zachowaniem kryje się ludowa mądrość. Pijąc mętną wodę, połykają wraz z nią drobiny glinki, które zawierają cenne składniki mineralne. Glinka wykazuje uniwersalne działanie prozdrowotne, o czym wspomina Biblia. Argilloterapia, czyli leczenie glinkami, przynosi efekty często tam, gdzie konwencjonalna medycyna jest bezradna. Co więcej, terapia z użyciem glinek nie jest bardzo kosztowna, a do tego prosta w użyciu, i cieszy się wysoką skutecznością. Wskazane jest wspieranie argilloterapii przez przyjmowanie ziół, preparatów naturalnych, a przede wszystkim łączenie jej ze zdrową dietą, zwłaszcza bogatą w błonnik roślinny.

 

 

 

glinka zielona0

 

 

 

Lek na grzybicę

Jedną z chorób, które bardzo trudno pokonać, jest wstydliwa grzybica. Okazuje się, że glinka pomoże ją zwalczyć. W jaki sposób ją zastosować w tym celu?

Do miski należy wsypać 30 g glinki, wlać 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Czekamy 2 godziny, stawiając miskę w sąsiedztwie źródła ciepła. Nogi moczymy w roztworze przez ok. 20-30 min. Można także nanieść na stopy maskę z zielonej glinki i zostawić ją do wyschnięcia, czyli na ok. 20-30 minut, a następnie dokładnie zmyć.