Olej z nasion bawełny – ratunek dla zniszczonych końcówek włosów
Olej z nasion bawełny – ratunek dla zniszczonych końcówek włosów

 

Sięgamy po różne środki, by ratować zniszczone końcówki, dla których często jedynym rozwiązaniem okazuje się… podcięcie włosów. Co zrobić, by włosy wyglądały zdrowo, a jednocześnie zachowały swą długość? Regularnie stosować olej z nasion bawełny.

 

Olejek jest znany z właściwości zmiękczających i nawilżających, dlatego też nadaje się do regularnej pielęgnacji włosów. Często stosuje się go jako maseczkę na włosy.
Olejek z nasion bawełny ma szerokie zastosowanie:
•    przeciwdziała rozdwajaniu się końcówek
•    ogranicza łamliwość włosów
•    pomaga w zwalczaniu łuszczycy
•   wspiera w walce z łupieżem suchym

 

 

 

olej bawelniany1

 

 

 

Jak używać?

Olej z nasion bawełny należy wetrzeć w skórę i we włosy, a następnie zmyć delikatnym, najlepiej naturalnym szamponem. Już po pierwszym zastosowaniu włosy będą wyraźnie lepiej wyglądały: będą dobrze odżywione, pełne blasku oraz delikatne i miękkie w dotyku. Nie będą się też elektryzowały czy puszyły. W przypadku włosów kręconych pojawi się skręt naturalnych loków, zniknie też efekt „dredów” na końcach. Jedyną wadą może okazać się zapach – rybi zapach, który może przeszkadzać osobom o szczególnie wrażliwych nosach. Większość cieszy się efektem, a zapach szamponu zabija naturalny zapach olejku.