Dłonie na wiosnę w Twoich rękach!
Dłonie na wiosnę w Twoich rękach!

 

Jak dbać o dłonie na wiosnę, by były gładkie i piękne? Wystarczy kilka domowych sposobów: zabiegi z dodatkiem cytryny, zielonego ogórka, oliwy czy siemienia lnianego.

 

Cytryna

Cytryna idealnie wygładzi skórę. Do filiżanki soku z cytryny dolwamy łyżkę oliwy z oliwek i wsypujemy 5 łyżek cukru. Tak powstaje peeling, który wcieramy w skórę dłoni przez 5 minut. Następnie zmywamy peeling letnią wodą, osuszamy dłonie ręcznikiem i nakładamy nawilżający krem.

 

Ogórek

By skorzystać z ogórkowego rozjaśniania skóry, należy zetrzeć cały ogórek (obrany ze skórki) na tarce z drobnymi oczkami. Wyciskamy z miąższu sok i wcieramy go każdego dnia,  dwa razy dziennie w dłonie. Różnicę poczujesz po tygodniu.

 

 

 

wiosna4

 

 

 

Oliwa z oliwek

Najskuteczniejsza, jeśli chodzi o nawilżanie, jest oliwkowa kąpiel. Potrzebujemy 300 ml podgrzanej oliwy z oliwek, do której dodajemy kapsułki z witaminami A+E. Moczymy dłonie w oliwie przez około 15 minut. Wmasowujemy ją w dłonie, a nadmiar kosmetyku zbieramy wacikiem. Zabieg należy wykonywać tuż przed snem, by móc nałożyć na dłonie rękawiczki. Rano będziesz się cieszyć gładkimi, idealnie nawilżonymi dłońmi. 

 

Siemię lniane

Jego działania nie trzeba chyba przypominac. Przede wszystkim siemię regeneruje. Do litra wody wsypujemy 2 łyżki siemienia lnianego. Zagotowujemy je. Gdy przestygnie, moczymy dłonie przez około 10 minut. Osuszamy je i smarujmey maścią nagietkową. Jeśli nie mamy siemienia lnianego, możemy wymoczyć dłonie w krochmalu (należy wymieszać litr mąki ziemniaczanej z litrem wody i podgrzać).