Zadbane dłonie – moja wizytówka
Zadbane dłonie – moja wizytówka

 

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego też wymagają starannej pielęgnacji. Jak o nie dbać? Zwłaszcza teraz – na wiosnę, gdy zdejmiemy rękawiczki.

 

Zafunduj im piling
Sięgnij po piling dla dłoni, który pomoże pozbyć się martwego naskórka i rozjaśnić skórę. Ważne, by wykonywać go w miarę regularnie, tzn. dwa – trzy razy w tygodniu. Dlaczego systematyczne powtarzanie zabiegu jest tak ważne? Ponieważ złuszczona skóra lepiej wchłania składniki pielęgnacyjne obecne w kremach czy specjalnych maskach. Raz w miesiącu możesz też wykonać mikrodermabrazję albo w salonie kosmetycznym, albo w domu, korzystając z kosmetyków i urządzeń, które zazwyczaj stosujesz na skórę twarzy.

Tu można dać link do czegoś związanego z mikrodermabrazją.

 

 

 

wiosna5

 

 

 

Pamiętaj o kremie
Ważne, by używać odpowiedniego kremu. Jego wybór nie może być przypadkowy. Powininien zawierać substancje aktywne (peptydy, retinol, czy witaminy). Składniki te są bowiem w stanie ułatwić syntezę kolagenu, a do tego wygładzą zmarszczki, rozjaśnią skórę i zamaskują żyłki.

 

Chroń dłonie przed słońcem

Dłonie, jak twarz, są najbardziej narażone na promieniowanie słoneczne. Dlatego powinno się stosować kosmetyki z filtrem, zwłaszcza wtedy, gdy nie nosimy rękawiczek. Słońce niszczy kolagen i elastynę, dlatego pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, a naskórek staje się cienki i szorstki. W przypadku braku kremu do rąk z filtrem, można sięgnąć po preparat do opalania. Ważne, by  nie wychodzić z niezabezpieczonymi dłońmi.

 

Rozjaśnij przebarwienia
Pozbycie się ciemnych, pigmentacyjnych plam zdecydowanie odmłodzi dłonie i poprawi ich wygląd. Pomocne okażą się kremy na noc zawierające w swym składzie hydrochinon. Kremy te należy stosować punktowo – w miejscach z przebarwieniami.