Olejek dla włosów rozjaśnionych, suchych i zniszczonych
Olejek dla włosów rozjaśnionych, suchych i zniszczonych

 

Olejowanie to dobra metoda, by szybko i skutecznie pomóc zniszczonym włosom. W jaki sposób przyjść z pomocą włosom wysokoporowatym, rozjaśnianym, suchym i zniszczonym? To najczęściej spotykane problemy z włosami.

 

Kiedy olejować

Kiedy tylko pojawią się problemy i włosy wymagają pomocy. Włosy powinno się olejować około godziny przed każdym myciem włosów, przeczesując je palcami. Można, dla wzmocnienia działania, dodatkowo zastosować ciepły kompres.

 

Jak olejować  

Nakładamy niewielką ilość olejku (zbyt duża ilość utrudni zmywanie, a włosy i tak mają ograniczone możliwości wchłaniania substancji, więc „nadmiar” olejku się zmarnuje).

W przypadku włosów porowatych, jasnych, suchych i zniszczonych olejumy włosy na 3/4 ich wysokości (pomijamy skalp, gdyż sprawiłoby to, że włosy wydawałaby się ciężkie).

Należy pamietać, że wiele olejków produkowanych jest na bazie parafiny, dlatego nakładając parafinę na skalp można w ten sposób zatkać mieszki, co w konsekwencji doprowadzi do wypadania włosów. Dobrze móc obserować  włosy po zabiegu, dlatego nie powinno się wykonywać zabiegu olejowania włosów na noc.

 

Olejowanie włosów tłustych?

Pojawia się dylemat osób posiadających włosy skłonne do przetłuszczania się. Czy w związku z tym powinny unikać olejowania? Niezupełnie, ponieważ przetłuszczające się włosy myjemy częściej, a to powoduje większe przesuszenie skalpu. Organizm się broni przez wydzielanie więjszej ilości sebum… Włosy szybciej się przetłuszczają, wymagając jeszcze częstszego mycia. Natomiast jeśli zapewnisz skórze głowy wystarczające nawilżenia, zacznie produkować mniej sebum.

 

 

 

olejowanie

 

 

 

Po jaki olejek sięgnąć?


Olej arganowy

Jest bardzo wydajny, ale jego cena nie należy do najbardziej przystępnych. Początkowo efekt olejowania nim może nie być zachwycający: włosy mogą być szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Świadczy to o tym, że olej jest na głowie za krótko – musi działać dobre kilka godzin, bo potrzebuje więcej czasu. Jak działa olejek arganowy? Przede wszystkim wygładza włosy i sprawia, że stają się po nim lśniące i gładkie. Minusem może się okazać intensywny zapach olejku, ale warto po prostu kupić dobry szampon, by pozbyć się intensywnego aromatu.

 

Oliwa z oliwek

Zazwyczaj mamy ją po prostu w kuchni, więc warto wypróbować jej działanie w kosmetyce. Można używać jej również w połączeniu z innymi kosmetykami, bo ma bardzo szerokie zastosowanie. Włosy po oliwie z oliwek są błyszczące i nawilżone. Dodatkowy plus jest taki, że łatwo się ją usuwa i nie posiada przykrego zapachu.

 

Olej lniany

Olej, który każdą z nas bardzo pozytywnie zaskoczył. Naturalne loki odżyją, włosy będą nawilżone, nie będą się puszyły. Ze względu na specyficzny zapach, który wielu osobom może niestety nie odpowiadać, można używać go przed myciem włosów.