Czystek i piękna skóra
Czystek i piękna skóra

 

Czystek działa świetnie na skórę, którą oczyszcza. Wspomaga także wydalanie toksyn i przeciwdziała infekcjom skórnym. Może być używany tak w formie przeznaczonych do picia naparów, jak i do przemywania skóry.

 

Szybki efekt

Najważniejsze, by pić czystka regularnie. Wtedy widoczne efekty pojawią się już po ok. tygodniu.

W przypadku czystka, zresztą jak i w przypadku wszelkich ziół, ważna jest systematyczność – pity codziennie sprawi, że układ odpornościowy będzie sprawniej działał, skóra będzie wyglądała na młodszą i gładszą, a sami będziemy tryskali energią.

 

 

 

czystek1

 

 

 

Jak działa czystek na skórę?

  • oczyszcza skórę
  • ściąga pory
  • zmniejsza blizny potrądzikowe i uszkodzenia skóry
  • hamuje drobne krwawienia i zacięcia (np. po goleniu)
  • ujędrnia skórę i pobudza mikrokrążenie
  • wspiera walkę z plamami i przebarwieniami
  • zmniejsza cienie i opuchliznę pod oczami


Trądzikowe zapalenie skóry

Leczniczy wpływ czystka na skórę potwierdziły badania. W laboratorium gotowano herbatę z czystka. W ten sam sposób sporządzono ekstrakt z  rumianku i  nagietka, by porównać działanie tych roślin. Porównywano też antybiotyk – streptomycynę. Doświadcznie przeprowadzono w ten sposób, że napełniono szklane szalki specjalną pożywką z rosołu, pozyskiwaną z wodorostów substancją agar-agar i kilkoma innymi składnikami. Uzupełniono to domieszką bakterii występujących przy trądzikowym zapaleniu skóry – Propionibacterium acnes. Do zainfekowanej bakteriami pożywki naukowcy dodali ekstrakt z czystka, z kwiatów rumianku, nagietka lub streptomycynę. W takiej samej dla wszystkich próbek temperaturze (36 °C) już po 48 godzinach nastąpił zaskakujący efekt. Ekstrakt z czystka i antybiotyk wyraźnie uniemożliwiły rozprzestrzenianie się bakterii trądziku! W szalkach z ekstraktem z rumianku czy nagietka bakterie mogły rozmnażać się dalej. Ekstrakt z rumianku czy nagietka nie jest więc w stanie zwalczyć bakterii trądziku. Natomiast ekstrakt z czystka wyraźnie blokuje wzrost bakterii Propionibacterium ascnes.

 

Czystek walczy z trądzikiem

Doktor Rainer H. Wölbling w 1993 roku przeprowadził badania na czworgu pacjentach z trądzikiem. Mieli oni dwa razy dziennie smarować dotknięte trądzikiem miejsca roztworem z czystka za pomocą plasterków ogórka. U wszystkich pacjentów po 28 dniach nastąpiło cofnięcie się wysypek trądzikowych. Badania potwierdziły więc działanie czystka polegające na powstrzymywaniu stanu zapalnego.