Oliwa z oliwek – odkrycie kosmetyki
Oliwa z oliwek – odkrycie kosmetyki

 

Oliwka, czyli wiecznie zielone drzewo rosnące w basenie Morza Śródziemnomorskiego. Oliwa z oliwek jest niezastąpiona tak w kuchni, jak i kosmetyce. Uzyskuje się ją w wyniku tłoczenia dojrzałych oliwek. Świetnie wpływa na naszą urodę.

 

Skład balsamu…

Oliwa z oliwek ma lekką konsystencję. Może być stosowana jako olejek do ciała. Zawarta w niej witamina F chroni skórę przed utratą wilgoci, przywracając naturalną barierę lipidową naskórka. Działa też bardzo kojąco na skórę podrażnioną, likwidując jej szorstkość skóry. Dla osób z suchą skórą oliwa może okazuje się intensywnie nawilżającym balsamem.

 

Dla skóry suchej i wrażliwej

Oliwa z oliwek wspomaga odporność. Jest polecana osobom cierpiącym na alergie skórne, atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Można dodawać ją do kąpieli, masek, peelingu, a nawet kremów. Masaż z jej użyciem pobudza krążenie krwi, dzięki czemu skóra będzie lepiej odżywiona. 

 

SOS dla naszej skóry

Oliwa z oliwek to doskonały naturalny kosmetyk dla naszej skóry. Można smarować skórę oliwą, co nada jej zdrowy, pełen blasku wygląd, a witaminy wnikną bezpośrednio w głąb skóry. Oliwkowy okład okaże się idealny jako krem przeciwzmarszczkowy. Oliwa z oliwek to naturalny filtr UV, więc zabezpiecza naszą skórę przed szkodliwym opalaniem. Oliwę można też wykorzystać jako niedrażniący środek do usuwania makijażu.

 

 

 

oliwa z oliwek2

 

 

 

Oliwa dla włosów

Maseczka z oliwy z oliwek to świetny zabieg regenerujący dedykowany dla włosów suchych i zniszczonych. Zabieg należy wykonać przed umyciem włosów. Jeśli chodzi o częstotliwość, w przypadku włosów zniszczonych zabieg należy powtarzać dwa razy w tygodniu. Jeśli mamy długie włosy, które mają zniszczone końcówki, a przy skórze łatwo się przetłuszczają, preparat należy nałożyć wyłącznie na końcówki. Do maseczki można dodać olejek eteryczny lub sok ze świeżo wyciśniętej cytryny. Maskę nakładamy małymi porcjami i delikatnie wcieramy we włosy. Następnie nakładamy foliowy czepek i całość nakrywamy ogrzanym ręcznikiem. Oliwkowy kompres na włosy nawilży je i nabłyszczy, a także pomoże pokonać łupież.

 

Pomoc dla stóp

Oliwa z oliwek, dzięki swym nawilżającym właściwościom, to świetny pomysł na „ratunek” także dla naszych stóp. Jak wykorzystać jej walory? Można sięgnąc po gotową, specjalnie przeznaczoną do tego maskę.