Zwalcz trądzik z Darsonvalem/ Derma Wandem!

 


Jak używać Darsonval ?
            Darsonval to urządzenie, które dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym i rozgrzewającym, bardzo skutecznie leczy trądzik. Na rezultaty działania Darsonvala nie trzeba czekać długo, jak ma to miejsce w większości zabiegów kosmetycznych. Efekty zabiegów zauważalne są już w pierwszych dniach stosowania. Osoby ze skórą tłustą lub mieszaną, z problemami trądzikowymi za pomocą tego urządzenia osiągną znakomite rezultaty w redukcji zmian oraz przyspieszeniu procesu gojenia się miejsc zmienionych chorobowo.
Jak należy wykonywać zabieg z użyciem darsonvala/ derma wanda?            Przed zabiegiem najważniejszą kwestią przy użyciu darsonvala jest oczyszczenie skóry. Zabieg ten warto wykonać przy pomocy bardzo popularnego ostatnio w kosmetyce masażera oczyszczającego. Produkt ten wyposażony jest w kalika rodzajów nakładek:  do oczyszczania, masażu, peelingu, złuszczania skóry.  Obecnie wybór masażerów na rynku kosmetycznym jest bardzo duży. Przed zabiegiem z użyciem darsonvala polecany jest zabieg demakijażu masażerem ze szczoteczką, dzięki której skóra będzie doskonale oczyszczona i gotowa do dalszych zabiegów kosmetycznych. Można również wykonać peeling, który usunie martwy naskórek i resztki kosmetyków. Demakijażu można także dokonać metodą tradycyjną, czyli za pomocą łagodnego preparatu do demakijażu. Powierzchnia skóry lub ciała musi być całkowicie sucha. Skóra mokra sprawi, że pelota może pęknąć.


            Następnie  przed użyciem darsonvala należy dokładnie zdezynfekować peloty wacikiem z środkiem odkażającym. Najlepszy do tego celu będzie alkohol 75%, który wyeliminuje wszelkie niepożądane bakterie i zarazki z powierzchni szklanych elektrod.


 

            Należy także  usunąć wszelkie metalowe elementy np. biżuterię u osoby, która ma wykonywany zabieg. Urządzeniem nie należy dotykać metalowych przedmiotów.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie urządzenia z odpowiednią pelotą, w zależności do czego będzie używana. Do wyboru mamy 4 końcóweki, tzw. pelot.


  • Pelota „grzybek” jest najbardziej powszechna i najczęściej stosowania. Ma swoje zastosowanie do powierzchni płaskich, czyli twarz, dekolt, plecy. Ten pelot stosuje się w celu powierzchownej dezynfekcji skóry oraz zamykania porów.
  • Pelota grzebień ma swoje zastosowanie do skóry głowy w celu pobudzania procesu porostu włosów, a także zamyka łuski włosów.
  • Pelota „łezka” 
  • Pelota „punktowa” są stosowane w trudno dostępnych miejscach (np. okolice nosa, okolice uszu). Są one najrzadziej stosowane spośród wszystkich końcówek.

 

 

            Do zabiegu skóry trądzikow ej należy użyć peloty „grzybka” – do całej powierzchni skóry twarzy lub dekoltu. Pojedyncze zmiany trądzikowe można dezynfekować pelotą punkową.  Po czym umieść pelotę metalową końcówką w wyjściu urządzenia.

Urządzenie należy podłączyć do sieci 220 V, trzymając urządzenie jedną ręką za jego górę – okolice włącznika. Po czym należy uruchomić urządzenie przy pomocą pokrętła/włącznika wykonując jego obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Darsonval zostanie włączony w momencie, gdy pojawi się charakterystyczny dźwięk kliknięci. Następnie należy ustawić moc urządzenia zaczynając od najmniejszych wartości. Przekręcając pokrętło/włącznik w prawo moc darsonvala / derma wand zwiększy się.


            Po uruchomieniu darsonvala można rozpocząć zabieg przykładając pelotę (szklaną końcówkę darsonvala) do skóry. Moc pracy urządzenia należy dostosować do własnych odczuć. Cały zabieg nie jest bolesny. Można jedynie poczuć delikatne mrowienie. Aby uniknąć efektu iskrzenia prądu darsonvala (choć zabieg można wykonywać również w tej formie) przed przyłożeniem peloty do skóry należy ustawić najniższe natężenie mocy, a następnie po przyłożeniu peloty do skóry, stopniowo je zwiększać.

 

            Cały zabieg twarzy i dekoltu powinien trwać od 5 do 10 min. Musi być wykonywany na suchej skórze. Może być on wykonywany 2 razy na dzień.  Przy dużych zmianach skórnych zalecana jest darsonwalizacja dwa razy dziennie. Ważne, aby zabiegów darsonvalem nie wykonywać w połączeniu z zabiegami wykonywanymi innymi prądami. Jednorazowa aplikacja w jednym miejscu nie powinna przekraczać 10 sekund. W  przypadku użycia pelotu dłużej niż 10 sekund w jednym miejscu może nastąpić delikatne opuchnięcie, które znika najpóźniej na drugi dzień. Jeżeli utrzymuje się ono dłużej niż 24 godziny należy udać się do lekarza.


            Po zakończeniu zabiegu, a przed zabraniem peloty od skóry, należy ustawić moc urządzenia na minimum. Po czym wyłączyć urządzenie i odsunąć pelotę od skóry. Bardzo ważne jest, aby przy wkładaniu i wyjmowaniu pelot, urządzenie było wyłączone!!!