1. Czym jest grzebień fotonowy?

 

Pozytywny wpływ światła zauważamy na każdym kroku i doświadczamy jego zbawiennego działania na nasz organizm. Fototerapia to nowoczesna i skuteczna metoda, którą stosuje się w celu przeciwdziałaniu efektom starzenia, leczenia chorób i zmian skórnych, ale również w celu zahamowania, a nawet cofnięcia skutków łysienia. Główną zaletą terapii światłem jest to, że w przeciwieństwie do drastycznych metod, jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny, przeprowadzany z użyciem światła LED o różnej długości fal. Nasza technologia to prosta droga do sukcesu tego nowoczesnego sprzętu. Nisko energetyczna wiązka laserowa przenika do twojej skóry, a mówiąc inaczej: odpowiednia energia w postaci fotonów światła. Światło przenika od razu do głębszych warstw skóry, w przeciwieństwie do preparatów czy wcierek, działających głównie na wierzchnie, płytkie warstwy. Mieszki włosowe i ich komórki zlokalizowane są nieco głębiej, stąd właśnie doskonałe działanie naszego produktu. Jego najważniejszym zadaniem oprócz przeciwdziałaniu łysieniu jest pobudzenie włosów do ich dalszego rozwoju przy pomocy mieszków włosowych. Sprawia to, że nie tylko włosy znacznie mniej się przerzedzają, ale jest ich więcej, są mocniejsze i gęstsze. Szybkość z jaką zauważymy pierwsze efekty (a zobaczymy na pewno) jest ściśle powiązana z dotychczasową kondycją włosów. W pierwszej kolejności światło zajmuje się komórkami najbardziej zniszczonymi i osłabionymi, tak by na ich miejsce mogły pojawić się nowe, analogicznie jak skóra, która regeneruje się po peelingu. Aktywizacja komórek jest całkowicie bezpieczna, odbywa się bezboleśnie i bezproblemowo. Nie musimy ryzykować w trakcie drastycznych zabiegów czy też poświęcać dużo czasu na wcieranie odżywek czy balsamów. Działamy od razu u źródła czyli w odpowiednich warstwach skóry- na poziomie komórkowym. Wypróbuj grzebień fotonowy i sprawdź sam, jak wiele satysfakcji sprawia gęsta, bujna fryzura.

 

2. Dlaczego warto wybrać grzebień fotonowy?

 

Grzebień fotonowy wykorzystuje, jak sama nazwa wskazuje, terapię fotonową, a więc bazującą na odpowiednio dobranej wiązce światła. Nisko energetyczna, precyzyjna porcja światła działa zbawiennie na skórę naszej głowy. Zapytacie: czy nie można więc porównać grzebienia fotonowego do maski do włosów lub odżywki do skóry głowy? Absolutnie nie! Nasze urządzenie ma podstawą zaletę, którą jest działanie w głębokich warstwach skóry głowy, do której żadne konwencjonalne metody i kosmetyki nie mają dostępu. Jest to kluczowe dla jego skuteczności, bowiem to właśnie w głębszych warstwach znajdują się mieszki włosowe. Jak jednak światło może wpływać na porost włosów? Jego wiązki celują najpierw w najbardziej zniszczone, obumarłe komórki włosowe, tak aby mogły się zregenerować. Na ich miejsce pojawiają się nowe, dzięki czemu nasza fryzura jest gęstsza, włosy mocniejsze, a pierwsze objawy łysienia znikają, bowiem wiązka świetlna z grzebienia fotonowego wpływa również na komórki zupełnie już nieaktywne. Tutaj pojawia się jeszcze jeden wniosek: to jak szybko zauważymy efekty stosowania naszego rewolucyjnego produkty, zależy w dużej mierze od stanu naszej głowy i stopnia zaawansowania łysienia. Gwarantujemy jednak, że efekty będą zauważalne, jeśli tylko damy włosom szansę. Czy wobec tego należy zupełnie zarzucić korzystanie z metod tradycyjnych, kosmetyków? Niezupełnie. Pobudzone komórki włosowe sprawią, że wszelkie preparaty lepiej się wchłaniają, włosy zaś chętniej przyjmują z nich składniki odżywcze. Można powiedzieć, że korzyści odnosimy i wewnątrz i na zewnątrz. Takie kompleksowe działanie pozwoli nam na otrzymanie tego o czym wszyscy marzymy: gęstych, błyszczących włosów, z których będziemy dumni i które będą stanowiły nasz największy atut.

 

3. Grzebień fotonowy: sprawdzony sposób na łysienie

 

Utrata włosów jest zjawiskiem wyjątkowo niepożądanym, zwłaszcza w czasach kiedy naprawdę dużą wagę przywiązujemy do swojego wyglądu.  Łysienie jest nieprzyjemnym doświadczeniem, wiążącym z nieodwracalnymi zmianami w naszym wyglądzie, co może zaważyć na samoocenie i pewności siebie. Kwestionujemy własną atrakcyjną i poszukujemy sposobów by odwrócić ten nieprzyjemny proces. Na szczęście naprzeciw wychodzi nam technologia, a konkretnie nowa odsłona fototerapii sprytnie ukryta w eleganckim grzebieniu. Nasz produkt działa w oparciu o precyzyjnie dobrane wiązki światła, które z łatwością wnikają do głębokich warstw skóry głowy. Brzmi skomplikowanie? Być może, ale cały proces odbywa się niewidocznie dla nas, za sprawą technologii ukrytej w grzebieniu, nam pozostaje jedynie przyjemne, masujące głowę czesanie – światła zajmie się naszym problemem za nas. Trafiając do komórek włosów namierza te uszkodzone lub osłabione i atakuje je zmuszając do obrony. Tą obroną jest regeneracja i odbudowa, a to oznacza dla nas więcej włosów, które na dodatek są mocniejsze, bardziej sprężyste i bardziej błyszczące niż kiedykolwiek. Grzebień fotonowy sprawdzi się doskonale jeśli dopiero zauważyłeś u siebie pierwsze oznaki łysienia lub kiedy proces jest bardziej zaawansowany. Sprawdza się idealnie dla kobiet jak i dla mężczyzn, bo przecież bez względu na płeć, chcemy jak najdłużej cieszyć się naturalnie lśniącą fryzurą. Jego obsługa jest niezwykle prosta. Bardzo ważna jest oszczędność naszego czasu (to tylko czesanie!) jak również całkowite bezpieczeństwo zabiegu. Już dziś wypróbuj alternatywę dla inwazyjnych zabiegów jaką jest nowoczesny i sprawdzony w badaniach konsumenckich grzebień fotonowy.  Porzuć szukanie innych sposobów na łysienie i zaufaj naszemu produktowi.

 

4. Derma roller na porost włosów

 

Każda kobieta marzy o uzyskaniu fryzury jak z okładki kolorowych magazynów: długie, gęste błyszczące włosy, które wspaniale się układają. Jeśli mimo stosowania odżywek z drogerii, odżywek przygotowanych w domu z naturalnych składników, wcierek na skórę głowy i innych specyfików, których lista właściwie jest nieskończona nie widzimy pożądanych efektów- być może problem tkwi głębiej – w dosłownym znaczeniu. Komórki włosowe znajdują się w nieco głębszych warstwach skóry i to one w największej mierze odpowiadają za kondycję, stan i gęstość naszej fryzury. Oprócz tego ważna jest sama skóra głowy. Wszystko co nakładamy na łuski włosa ma działanie powierzchowne i niestety dosyć krótkotrwałe. Z pomocą przychodzi nam derma roller, który wpływa bezpośrednio na kondycję skóry głowy. Czym jest derma roller? To proste urządzenie, jednak niezwykle skuteczne, składające się z rączki oraz wałka pokrytego cieniutkimi igiełkami. Są tak niewielkiej średnicy, że nakłuwają się niemal bezboleśnie tworząc mikrokanaliki. Są tak niewielkie, że zabieg jest niemal nieinwazyjny, jednak wystarczające do tego by wysłać skórze impuls o konieczności regeneracji. Procesy naprawcze obejmują nie tylko wierzch skóry, ale także warstwy głębsze, bezpośrednio decydujące o kondycji włosów. Dla wzmocnienie efektu przed zabiegiem, możemy pokusić się o nałożenie serum, lub zrobienie peelingu skóry głowy. Derma roller sprawi, że wszystkie składniki odżywcze znajdą się od razu w skórze, nie tracąc swojej mocy na wchłanianie się. Łącząc działanie naszego urządzenia i działając na skórę głowy z odżywkami które działają na powierzchni włosa wreszcie będziesz mogła cieszyć się bujną, błyszczącą fryzurą, zachwycającą tak, jakbyś zawsze szła prosto od fryzjera.

 

5. Derma roller,  a skóra głowy

 

W pielęgnacji włosów i dążeniu do uzyskania idealnej fryzury niczym z reklamy szamponu do włosów, bardzo często skupiamy się na powierzchni włosa. Stosujemy odżywki, maski, a także laminowanie, zapominając, że wszystko to działa na zewnątrz naszych włosów. Omijamy jakże kluczową kwestię zadbania o skórę naszej głowy. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj derma roller- urządzenie o bogatej historii i udowodnionym działaniu, którego piękno tkwi w prostocie użytkowania. Derma roller to umieszczony na poręcznej rączce, zwieńczonej wałkiem pokrytym mikroigiełkami. To rozmiar ma tutaj kluczowe znaczenie. Jest dobrany idealnie tak, by zabieg nie był dla nas niekomfortowy czy bolesny, ale by jego działanie mogło poskutkować bujną, gęstą fryzurą. Jak działa? Skóra to jedna z najprężniej regenerujących się części naszego ciała. Każdy uraz, nawet jeśli to mikrouraz, napędza ją do działania i regeneracji. Tak właśnie działa peeling: pozbywając się starego naskórka, wymuszamy wytworzenie się nowego, bardziej sprężystego i gładszego. Derma roller robi właśnie to dla skóry naszej głowy. Daje jej impuls, pobudza do namnażania się nowych komórek, jednocześnie stymulując znajdujące się w głębszych warstwach skóry głowy komórki włosowe. Nie musimy się obawiać, ponieważ jak już zostało wspomniane, igiełki mają naprawdę niewielką średnicę i zapewniają przyjemny masaż głowy, w żadnym wypadku nie powodując bólu. Zabiegi mezoterapii igłowej (bo tym właśnie jest użycie derma rollera) dają również rewelacyjne efekty w połączeniu z serum do skóry głowy, które niejako jest wtedy wtłaczane wprost tam gdzie najprężniej zadziała. Nakłuwanie wzmacnia jego efekty, bowiem skóra regenerując się, chłonie jak gąbka wszystkie składniki odżywcze zawarte w preparacie. Zależy ci an naprawdę turbo efekcie? Przed rozpoczęciem zabiegu wykonaj lekki peeling skóry głowy na przykład wykorzystując brązowy cukier.

 

 1. Domowa mezoterapia igłowa na skórę głowy

 

Oferty gabinetów kosmetycznych wydają się nie mieć końca, niezależnie jaką część ciała chcemy udoskonalić. Ich nazwy są obcobrzmiące i czasem niezrozumiałe, za to ceny zawsze dosyć wywindowane. Niektóre z zabiegów z równie dobrymi efektami możemy wykonać w domu, jeśli tylko zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt. Do tych zabiegów należy mezoterapia igłowa skóry głowy. Oparta jest o tworzenie mikrokanalików skóry głowy, które pobudzają jej komórki do regeneracji. Regeneracja, czyli namnażanie się nowych komórek w miejsce starych to dla nas same korzyści. Bujniejsze włosy, które są lepiej odżywiony, włosy zdecydowanie gęstsze, bo pobudzone do wzrostu. W skórze głowy, w jej głębszych warstwach znajduje się wiele komórek włosowych, które są uśpione. Zabieg przy pomocy derma rollera pobudza je, zmuszając ospałe włosy do wzrostu. To również idealna terapia przeciwdziałająca łysieniu. Korzyści otrzymamy jeszcze więcej łącząc zabieg z kosmetykami przeznaczonymi do skóry głowy. Igiełki derma rollera dosłownie wtłaczają wszystkie odżywcze składniki prosto tam, gdzie mają szansę zadziałać. Wykonanie zabiegu w domu jest niezwykle łatwe. Na oczyszczoną skórę głowy, na przykład z użyciem peelingu cukrowego, należy nanieść kosmetyk, który chcemy wprowadzić do skóry. Następnie rozpoczynamy traktowanie skóry Derma Rollerem. Wykonaj kilka ruchów wałeczkiem w górę i dół, w prawo i w lewo, opracowując po kolei małe obszary skóry poddanej zabiegowi. Jeśli skóra się zaczerwieni: nie martw się, to zupełnie normalne i jest spowodowane drobnymi nakłuciami, które derma roller powoduje. To naoczny efekt lepszego ukrwienia skóry, który utrzymuje się maksymalnie do kilku godzin po zabiegu, a następnie nie ma po nim śladu. Po wykonaniu zabiegu umyj wałeczek oraz zdezynfekuj go i przechowuj w czystym opakowaniu.

 

 1. Żeby włosy szybciej rosły: derma roller

 

Szybko rosnące włosy to marzenie każdej kobiety: możemy wtedy pozwolić sobie na niezliczone metamorfozy fryzury, a uszkodzona nawet mocnymi zabiegami fryzjerskimi czupryna ma szansę zregenerować się znacznie szybciej. Bardzo wiele kobiet boryka się jednak z problemem niezwykle wolno rosnących włosów- jak sprawić by to się zmieniło? Czy możemy domowym sposobem sprawić by włosy rosły szybciej? Oczywiście! Z pomocą przychodzi nam urządzenie sprawdzone, wielokrotnie testowane przez klientki z całego świata: dermaroller. Jego siła tkwi w prostocie: to wałek, którego powierzchnia naszpikowana jest igiełkami o bardzo niewielkiej średnicy, wałek zaś przymocowany jest do poręcznej rączki. Zabieg polega na tym, że wykonujemy ruchy do góry i w dół, oraz na boki, konsekwentnie przechodząc do kolejnych obszarów głowy. Jeżdżąc po skórze głowy dermarollerem, wykonujemy mikronakłucia. Nie powinniśmy się jednak obawiać: średnica igieł jest tak zaprojektowana by zabieg był bezbolesny. Oczywiście występuje niewielkie zaczerwienienie, jednak znika w ciągu kilku godzin po skończonym zabiegi. Dlaczego jednak dermaroller ma mi pomóc? Co dają mikronakłucia? Otóż stymulują komórki skóry do regeneracji, tak jak regeneruje się nasz naskórek, na przykład po mocnym peelingu. Tym samym również cebulki włosa ukryte w głębszych warstwach skóry ulegają pobudzeniu – włosy rosną szybciej. Bardzo dobry efekt uzyskamy, jeśli połączymy zabieg dermarollerem z wtartym wcześniej w skóry głowy serum. Igiełki wtłaczają wtedy preparat bezpośrednio tam, gdzie ma szansę zadziałać najmocniej, a składniki aktywne nie muszą dyfundować w głąb skalpu. Wykonywany raz lub dwa razy w tygodniu zabieg, zauważalnie zwiększa szybkość porostu włosów, poprawia ich kondycje i ukrwienie głowy, która dużo chętniej chłonie wszystkie kosmetyki, które jej zaserwujemy.

 

 1. Najlepszy zabieg domowy na włosy

 

Chętnie korzystamy z wiedzy i porad zawartych w damskich pismach czy też na portalach internetowych dla kobiet. Szczególnie kuszące wydaje się wykonywanie domowych zabiegów, które mają zapewnić nam młodość i urodę. Jak jednak odróżnić te, które rzeczywiście przyniosą efekty, od tych, których uskutecznianie jest... co tu kryć: stratą czasu? Podpowiadamy najlepszy zabieg na włosy, który możemy wykonać we własnym domu. Opiera się na metodzie mezoterapii igłowej. To dokładnie ten sam zabieg, za który w gabinetach kosmetycznych płacimy bajońskie sumy. Z wykorzystaniem urządzenia o nazwie dermaroller, możemy wykonywać go raz lub dwa razy w tygodniu we własnej łazience, oszczędzając czas i pieniądze. Zasadniczą częścią dermarollera są mikroigiełki, rozmieszczone równomiernie na walcu przymocowanym do rączki. Pierwszą częścią zabiegu jest wykonanie peelingu skóry głowy. Choć często o nim zapominamy, to bardzo ważny krok. Pozwala odkryć nowe warstwy skóry, pozbywając się zrogowaciałej części naskórka, często pokrytej innymi produktami pielęgnacyjnymi. W ten sposób wszystko czego używamy, czy to kosmetyku czy urządzenia, wykorzystujemy maksymalnie. Drugim krokiem jest użycie odpowiednio przeznaczonego do typu naszych włosów i skóry głowy serum: na porost, na wzmocnienie lub inne. Trzecim krokiem jest masaż skóry głowy dermarollerem: ruchami poziomymi i pionowymi pokrywamy mikronakłuciami całą skórę głowy. Jednocześnie wcześniej użyte serum zostaje wtłoczone w głębsze warstwy skóry, gdzie ma maksymalne pole do popisu, a wszystkie składniki odżywcze mogą wniknąć bez problemu. Od razu podpowiadamy: zaczerwienienie po skończonym zabiegu to normalny objaw tego, że skóra pracuje, regeneruje się i działa dla nas. Zniknie w ciągu kilku godzin po skończonym zabiegu. Jednocześnie jest on prawie nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny, dlatego ma tak wiele zwolenniczek na całym świecie i chętnie wykorzystywany jest w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

 

9. Jak maksymalnie wykorzystać kosmetyki do włosów i skóry głowy?

 

Zaczniemy od prostej prawdy: działanie kosmetyków na powierzchni skóry jest mocno znikome. Mogą ją nawilżyć, wygładzić, nieco odżywić, jednak substancje aktywne musiałyby działać głęboko pod skórą by przynieść rzeczywiste efekty. Aby jeszcze lepiej zrozumieć działanie kosmetyków, warto zagłębić się nieco w budowę skóry. Otóż jej wierzchnia warstwa, czyli właśnie pieczołowicie pokrywana przez nas kremami i balsamami, często bardzo drogimi, to warstwa rogowa naskórka- najbardziej zewnętrzna,. Jest zbudowana z dużych, płaskich, martwych komórek, które przemigrowały z warstw głębszych: skóry właściwej. Komórki migrują by następnie ulec złuszczeniu i być zastąpione nowymi. Na powierzchni tych komórek znajduje się płaszcz hydrolipidowy (wodno- tłuszczowy). Ten ostatni jest dla nas bardzo istotne, bo jego zadaniem jest chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Stanowi więc naturalną blokadę dla drobnoustrojów, ale również... naszych kosmetyków. Jak maksymalnie wykorzystać substancje zawarte a naszych kosmetykach? Odpowiedzią jest znane od wielu lat urządzenie: dermaroller. Jego zasadniczą częścią są mikroigiełki równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni urządzenia. Wykonując masaż robimy w skórze głowy mikronakłucia. W kontekście wcześniejszych rozważań: omijamy nieprzyjazną warstwę skóry, dostając się dokładnie tam, gdzie tworzone są nowe komórki. Masaż je pobudza do szybszej regeneracji, to z kolei stymuluje komórki włosów do wzrostu. Jeśli zaś przed wykonaniem masażu nałożymy na skórę głowy kosmetyk, zostanie wtłoczony bezpośrednio do skóry właściwej! Polecamy więc dermaroller by wycisnąć maksymalne efekty z posiadanych kosmetyków. Dopiero po jego użyciu zobaczymy jakie mają prawdziwe możliwości, kiedy skracamy im drogę i pozwalamy wniknąć w głąb.

 

 1. Dermaroller czyli pożegnaj łysienie

 

Najczęściej występującym typem łysienia jest łysienie androgenowe. Jest spowodowane wrażliwością mieszka włosowego na pochodną testosteronu. Nie wnikając jednak w przyczyny, śmiało można stwierdzić, że dla wszystkich jest to problem równie nieprzyjemny, związany z obawami na temat permanentnej zmiany wyglądu. Czy możemy coś na to poradzić? Z naszym urządzeniem możemy znacząco cofnąć postępy łysienia oraz sprawić, ze sam proces będzie przebiegał znacznie wolniej i łagodniej. Dermaroller jest urządzeniem o potwierdzonym działaniu na poziomie głębszych warstw skóry czyli dokładnie tam, gdzie znajdują się mieszki włosowe, bezpośrednio odpowiedzialne za wzrost włosów.  Mikroigiełki w które wyposażone jest urządzenie delikatnie nakłuwają skórę, a tym samym zmuszają ją do regeneracji. W ten sposób mieszki są pobudzone i produkują keratynę włosa. Dla wzmocnienia efektu terapii możemy użyć specjalistycznej wcierki do skóry głowy, przeznaczonej do pobudzenia włosów. Z dermarollerem skuteczność takich preparatów jest niebotycznie większa, bowiem omijamy nieprzyjazną (oczywiście z punktu widzenia działania kosmetyków) warstwę rogową naskórka. Jest mało przepuszczalna wobec czego działanie serum czy masek jest znikome. Dermaroller, a raczej jego mikroigły nakłuwając, wtłaczają preparat i wszystkie jego składniki odżywcze bezpośrednio tam, gdzie mają szansę odpowiednio zadziałać. Sprawdzony sposób na łysienie jest w zasięgu ręki: masaż dermarollerem przynosi bardzo szybkie efekty, a jego skuteczność potwierdza tysiące klientów i klientek na całym świecie. Bezpośrednio po zabiegu możemy doświadczyć mrowienia lub lekkiego zaczerwienienia skóry głowy- to naoczny dowód na to, że skóra pracuje, zmierza do regeneracji i angażuje się w procesy naprawcze włosów i skóry głowy.

 

 1. Laser sposobem na łysienie?

 

Nowoczesne pomysły i naukowe rozwiązania zrobiły już bardzo wiele dla przedłużenia naszej młodości i urody. Okazuje się także, że laser może być sposobem na wolno rosnące włosy, czy też jako sprzymierzeniec w walce z łysieniem. Utrata włosów jest zjawiskiem bardzo nieprzyjemnym, często wpływającym negatywnie na samoocenę i będąca podstawą do niepokojów. Istnieją jednak rozwiązania, które ten proces znacząco spowalniają, a nawet cofają, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Niskoenergetyczne światło lasera, kierowane bezpośrednio na naszą skórę głowy daje bardzo korzystne rezultaty. Dlaczego? Światło przenika w głębokie warstwy skóry, czyli dokładnie tam gdzie zlokalizowane są mieszki włosowe. To z nich, dzięki białku keratynie wyrastają włosy. Światło, które kieruje tam rewolucyjny grzebień fotonowy, sprawia to, że nie tylko włosy znacznie mniej się przerzedzają, ale jest ich więcej, są mocniejsze i gęstsze. Szybkość z jaką zauważymy pierwsze efekty jest ściśle powiązana z dotychczasową kondycją włosów. W pierwszej kolejności światło zajmuje się komórkami najbardziej zniszczonymi i osłabionymi, tak by na ich miejsce mogły pojawić się nowe, analogicznie jak skóra, która regeneruje się po peelingu. Jeśli chcemy wzmocnić efekt tej terapii, polecamy stosować ją jednocześnie z wcierkami lub serum, które również przeciwdziała łysieniu i wspomaga porost włosów. Mieszki włosowe regenerują się bardzo szybko, a nieaktywne, czyli te z których nie wyrastają już włosy (bezpośrednia przyczyna łysienia) są zastępowane nowymi. Za zabieg tego typu, musielibyśmy zapłacić w gabinecie medycyny estetycznej bardzo duże sumy. Tymczasem z naszym urządzeniem możemy powtarzać zabieg kiedy tylko jest to konieczne i utrzymywać uzyskane efekty terapii.

 

 1. Kwas hialuronowy w pielęgnacji włosów

 

Kwas hialuronowy bez wątpienia może być nazwany jedną z najpopularniejszych substancji występujących w kosmetykach. Nic dziwnego, bowiem jego działanie jest nie do przecenienia. Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi także budulec ścian naczyń krwionośnych. A co może zrobić dla naszych włosów? Jak używać kwas hialuronowy na naszych włosach. Ten, który możemy bezpiecznie używać występuje w stężeniu  kilku procent. Możemy zastosować go na kilka sposobów. Jeśli dodamy kilka kropel do naszej maski (tuż przed użyciem, by nie dopuścić do utlenienia się cennych składników) wzmocnimy jej działanie. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego włosy stają się doskonale nawilżone, a co za tym idzie sprężyste, podatniejsze na układanie, miękkie i lejące – słowem: jak z reklamy szamponu czy odżywki. Kwas hialuronowy możemy także zastosować w samodzielnej postaci. Doskonale sprawdzi się jako efektywne, mocne serum na przesuszone końcówki. Zasklepia je, sprawia, że wyglądają o wiele zdrowiej, wypełnia ubytki spowodowane nieprawidłową pielęgnacją czy wysoką temperaturą przy stylizacji włosów. Kwas hialuronowy to doskonały dodatek do wszelkiego rodzaju olejów. Zostawiamy mieszaninę oleju i kwasu na noc lub kilka godzin przed myciem. Dla wzmocnienia efektu możemy owinąć głowę ręcznikiem: łuski włosa rozchylą się i substancje aktywne mają szansę wejść głębiej w jego powierzchnię. Po umyciu włosy są doskonale nawilżone i gładkie. Jak widać, zastosowanie kwasu hialuronowego jest bardzo szerokie, jednak niezależnie od tego jak zdecydujemy się go wykorzystać, efektem będą zdrowe, lśniące, zachwycające włosy, które łatwo będzie nam układać i dbać o nie.

 

13. Olejek arganowy do włosów- sposób na piękną fryzurę

Olejek arganowy sprawia, że włosy są pięknie nawilżone i widocznie odżywione, dzięki obecności sporej zawartości odpowiednich kwasów tłuszczowych oraz witaminy E. Efekty jego działania są widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Włosy są miękkie, a tym samym podatne na układanie i błyszczące. Odpowiednie użycie pozwala także zapobiec puszeniu się włosów, co jest szczególnie istotne w przypadku włosów o dużej porowatości, a także włosów kręconych z naturalnymi skłonnościami do puszenia się. Jest on również znakomitym remedium na rozdwajające się końcówki, jeśli zastosujemy go bezpośrednio jako serum na te właśnie miejsca włosa. Stanowi dobrą ochronę przed zabiegami stylizującymi, zwłaszcza tymi, przy których niezbędne jest użycie wysokiej temperatury (lokówka czy prostownica). Największe efekty są widoczne u kobiet z włosami bardzo zniszczonymi przez farbowania, suszenie czy prostowanie, czyli wszędzie tam gdzie w grę wchodzą zmiany chemiczne bądź wspomniana wcześniej temperatura. Stosowany bezpośrednio na skalp pomaga walczyć z łupieżem , dzięki temu, że skóra głowy jest nawilżona- nie łuszczy się. Co ważne, w przeciwieństwie do kilku innych olejów roślinnych, olejek z arganii bardzo łatwo się zmywa nawet delikatnym szamponem, dlatego jeżeli obawiamy się, że jego używanie obciąży włosy, albo doprowadzi do nadmiernego przetłuszczania się- powinniśmy porzucić obawy. To naturalna metoda, która doskonale odżywi nasze włosy, odbuduje je, sprawi, że ponownie będą miękkie. Efekty jakie uzyskujemy po używaniu oleju arganowego do włosów można z powodzeniem porównać do bardzo kosztownych zabiegów odnowy w salonach fryzjerskich. Tymczasem możemy wykonywać go przed każdym myciem we własnym domu, za każdym razem ciesząc się idealną fryzurą.

 

14. Jak używać olejku arganowego?

Olejek arganowy ma wspaniałe właściwości zarówno na włosy jak i skórę głowy dzięki zawartości witamin i wartościowych kwasów tłuszczowych, przez co stał się ulubieńcem kobiet na całym świecie. Istnieje kilka możliwości używania tego drogocennego, naturalnego olejku. Po pierwsze możemy z jego pomocą wzmacniać działanie kosmetyków, które już posiadamy w domu. Dodając kilka kropli do maski czy odżywki sprawiamy, że korzystamy nie tylko z zalet kosmetyku, ale również naszego olejku. Drugim sposobem, który pozwala odżywić włosy naprawdę dogłębnie jest tak zwane olejowanie włosów. Polega na tym, że rozprowadzamy olejek na całych włosach, wcześniej delikatnie rozcierając w dłoniach (to podniesie jego temperaturę i pozwoli łatwiej wniknąć do wnętrza włosa). Szczególnie obficie potraktujmy końcówki, które bywają najbardziej zniszczoną częścią włosa. Następnie pozostawiamy olej na kilka godzin lub najlepiej na całą noc. Pamiętajmy by związać włosy w lekki warkocz, by nie narażać ich na tarcie. Dopiero po upływie kilku godzin myjemy włosy lekkim szamponem. Przekonamy się, że włosy są niewiarygodnie miękkie i sprężyste. Dla włosów wysoko porowatych, czyli najczęściej mocno zniszczonych, polecamy olejowanie na mokro, które różni się tym, że przed nałożeniem olejku lekko moczymy powierzchnię włosów. Jeszcze jednym sposobem na użycie olejku arganowego jest zabezpieczanie końcówek, szczególnie przed użyciem suszarki, lokówki czy też prostownicy. Olejek przy asyście wysokiej temperatury wniknie głęboko w strukturę włosa, chroniąc przed zniszczeniami i regenerując te, które powstały wcześniej. Olejek arganowy możemy również bardzo oszczędnie, by nie przetłuścić fryzury, używać jako końcowy produkt pielęgnacyjny, po ułożeniu fryzury. Bardzo cienka warstwa, którą potraktujemy gotowe loki czy wyprostowane włosy, doda im blasku i gładkości.

15. Olejek arganowy- naturalny środek przeciwłupieżowy

Płynne złoto, jak bywa nazywany olejek arganowy ze względu na swoje doskonałe właściwości, jest stosowany przede wszystkim jako środek pielęgnacyjny. Wspaniale nawilża włosy, dodaje im blasku, sprawia, że są delikatne i sprężyste. Olejek możemy jednak wykorzystać również w walce z łupieżem, jako alternatywa, dla często dosyć agresywnych w działaniu szamponów czy środków przeciwłupieżowych. Łupież, to nic innego jak nadmiernie łuszcząca się skóra głowy, wywołane między innymi przesuszeniem skalpu. Jest dolegliwością krępującą ze względów estetycznych, ale powoduje także dyskomfort. Olejek arganowy może zaradzić w obu przypadkach. Po pierwsze wykonajmy peeling głowy, pozbywając się zaległych ta resztek kosmetyków, łoju czy martwego naskórka. Możemy wykorzystać do tego glinkę naturalną. Następnie osuszamy delikatnie głowę, a potem wmasowujemy w skórę porcję olejku arganowego. Dla wzmocnienia efektu nawilżenia, możemy owinąć głowę ręcznikiem. Podniesie to temperaturę i sprawi, że olejek będzie miał szansę wniknąć naprawdę głęboko. Pomaga również wykonywanie okrężnych ruchów palcami, by zagrzać głowę, ale też pobudzić do przyjęcia składników odżywczych olejku. Następnie zmywamy głowę lekkim szamponem i osuszamy głowę. Zabieg należy powtarzać dwa razy w tygodniu dla uzyskania efektu. Dzięki kuracji olejkiem arganowym skóra głowy staje się nawilżona, a więc mniej skłonna do przesuszania się, odchodzi nam również dyskomfort w postaci świerzbienia skóry głowy. Polecamy wypróbować tą naturalną metodę w oparciu o płynne złoto. Dodatkowym efektem ubocznym, który na pewno sprawi nam przyjemność, są błyszczące nawilżone włosy, które łatwo się układają i zachwycają swoim wyglądem.

 1. 16.              Odbudować włosy po wakacjach – olejek arganowy

Włosy nie mają lekko na wakacjach: słona woda, palące słońce, suchy wiatr, dużo stylizacji na wieczorne wyjścia. Nic dziwnego, że po tym jak wakacyjne miesiące przeminą, włosy są, co tu kryć, w nie najlepszym stanie. Polecamy nabyć olejek arganowy już przed wakacjami, bowiem wiele ze zniszczeń możemy dzięki niemu uniknąć. Przede wszystkim olejek arganowy, jest idealny jeśli chodzi o zabezpieczenie włosów przed szkodliwym wpływem promieni UV. Dogłębnie penetrując włókna włosa, chroni je również przed nadmiernym wysuszeniem. Niewielka ilość olejku jako końcowy produkt pielęgnacyjny, to jeden z rytuałów, które pomogą nam ochronić włosy na wakacjach w ciepłym klimacie. Dodatkowo, możemy nałożyć kilka kropli przed myciem, co pozwoli na bieżąco je odżywiać. Jeśli jednak już doszło do zniszczeń i chcemy pomóc włosom wrócić do życia polecamy bardziej intensywną kurację. Zacznijmy od nawilżenia skóry głowy- proces często pomijany, a jakże ważny dla prawidłowego wzrostu i wyglądu włosa. Wykonajmy delikatny peeling skalpu czy to z użyciem cukru brązowego czy też glinki mineralnej. Następnie wmasujmy kilka kropel olejku w skórę głowy i pozostawmy do wchłonięcia na około dziesięć do dwudziestu minut. W międzyczasie zmoczmy delikatnie całą powierzchnię włosa i posmarujmy dokładnie olejkiem. Dla wzmocnienia efektu, załóżmy na głowę plastikowy czepek kąpielowy, bądź owińmy głowę ręcznikiem. Wyższa temperatura ułatwi penetrację włosa, który rozchyli łuski. Po upływie ustalonego czasu umyj głowę i włosy lekkim szamponem. Gwarantujemy natychmiastową poprawę wyglądu włosów: są świetliste, delikatne, dobrze odżywione, łatwiej się układają i rozczesują (jednak nie sprawdzaj tego na mokro, kiedy włosy są podatne na zniszczenia!). Olejek arganowy jest więc idealnym środkiem, który pozwoli wrócić włosom do kondycji nawet lepszej, niż przed wakacjami. Polecamy różne typy zabiegów, dla uzyskania jak najlepszych efektów.

 1. 17.              Tajemnice olejków: olejek migdałowy

Dobroczynne właściwości olejków naturalnych znane są już od wielu, wielu lat. Dziś coraz chętniej powraca się do naturalnych metod, które skutecznie wypierają nowości, ze względu na swoje wszechstronne zastosowania i niezaprzeczalną skuteczność. Coraz większą popularność zyskuje olejek migdałowy, produkowany z nasion owoców słodkiej odmiany drzewa migdałowego, które występuje w Azji Centralnej i w rejonie Morza Śródziemnego. Ma neutralny, przyjemny zapach i lekką konsystencję, doskonale nadaje się także do pielęgnacji skóry małych dzieci. Jest delikatny i nie powoduje alergii czy uczuleń. Ceniony przede wszystkim za swoje właściwości kosmetyczne, jest bowiem bardzo bogaty w witaminę E, często nazywaną witaminą młodości. Możemy używać go na wiele sposobów. Jednym z nich jest aromatyczna kąpiel, wzbogacona kilkoma kroplami olejku. My relaksujemy się w wodzie, a olejek uwalnia swoją moc zapewniając nam dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry. Po takiej kąpieli nie ma już potrzeby nakładania balsamów! Skoro o nich mowa: olejek migdałowy z powodzeniem może je zastąpić. Wystarczy, że kilka kropli rozetrzemy w dłoniach i okrężnymi ruchami wmasujemy w ciało. Szczególnie polecamy ten zabieg paniom w okresie ciąży, bowiem doskonale uelastycznia skórę, nie pozwalając na powstanie rozstępów. Olejek migdałowy wspaniale sprawdza się także w pielęgnacji włosów. Możemy nakładać go na lekko zwilżone włosy, w przypadku wysokiej porowatości, lub na suche, kiedy włosy mają zwartą strukturę. Zostawiamy olejek na przynajmniej godzinę, jeśli jednak to możliwe, polecamy przedłużyć to do kilku godzin lub zostawić olejek na noc. Rano należy umyć włosy lekkim szamponem. Zauważymy, że włosy są cudownie miękkie, dogłębnie nawilżone, elastyczne i łatwe do rozczesania.

 1. 18.              Olejowanie włosów: najważniejszy zabieg pielęgnacyjny

Każda kobieta chce mieć piękne, zadbane włosy niezależnie od ich długości. Olejowanie włosów to zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów dbania o naszą fryzurę. Zbieg opiera się o naturalne, najlepiej nierafinowane olejki: może to być olejek arganowy, olejek migdałowy lub wiele innych: na różnych rodzajach włosów (włosy cienkie, włosy suche, włosy w dobrej kondycji itp.)sprawdzają się różne oleje. Olejowanie włosów to nic innego jak... pokrycie ich olejkiem. Jak to zrobić najlepiej? Metod jest kilka. Pierwsza i najbardziej podstawowa polega na pokryciu suchych włosów olejkiem i trzymanie go przez kilka godzin lub całą noc. Następnie zmywamy olejek myjąc włosy i skalp lekkim szamponem, najlepiej niezawierającym silikonów. Odmianą tej metody jest tak zwane olejowanie na mokro, różni się tym, że przed nałożeniem olejku delikatnie zwilżamy włosy wodą. Ta metoda polecana jest do włosów wysoko porowatych, bardzo zniszczonych i suchych. Możemy nakładać także olejek na włosy pokryte wcześniej odżywką lub maską. Ma to ten plus, że składniki kosmetyku i oleju uzupełniają się. W tym przypadku nie ma sensu zwilżać włosów, bo niemal każda odżywka, ma już w swoim składzie wystarczającą ilość wody. Możemy także przygotować własną mgiełkę do włosów na bazie dowolnego olejku. Do buteleczki z atomizerem dodajemy dodatkowo suplement nawilżający. Polecamy do tego celu aloes, mleczko pszczele czy też kwas hialuronowy. Zazwyczaj efekty widoczne są już po pierwszym razie, jednak pamiętajmy, że odbudowa i regeneracja włosów to proces złożony i musimy dać włosom czas na przyswojenie składników. Powtarzajmy więc olejowanie raz w tygodniu by zauważyć zmiany w nawilżeniu, blasku i sprężystości fryzury.

 1. 19.              Jak sprawić by włosy rosły szybciej?

Wiele z nas marzy o długich, pięknych, ale również zadbanych włosach. Zapuszczanie włosów, które straciły blask, rozdwajają się czy są przesuszone mija się z celem. Ważne jest więc zarówno pielęgnacja jak i skupienie się na poroście włosa. Niektóre kobiety mają problem z zapuszczeniem włosów, inne zaś idąc za modą obcięły je i z powrotem marzą o długich włosach. Ważny jest oczywiście zdrowy styl życia i urozmaicona dieta pełna witamin i cennych pierwiastków, które decydują o samym budulcu włosów, ale także ich wyglądzie. Zdrowy włos rośnie około 1 cm na miesiąc, ale dbając o skórę głowy i cebulki włosowe, stosując zabiegi pielęgnacyjne, możemy zwiększyć porost do 1,5cm na miesiąc. Przede wszystkim warto pobudzić skórę głowy do pracy, a więc stymulować cebulki włosów, zawarte w nieco głębszych warstwach skóry. Przy myciu włosów wykonujmy delikatne masaż opuszkami palców, co poprawi ukrwienie. Sprawdzi się także lekki peeling z wykorzystaniem cukru gruboziarnistego czy też glinki. Ten zabieg sprawi, że pozbędziemy się martwego naskórka, a wszelkie kosmetyki przeznaczone do skóry głowy będą miały szansę lepiej w nią wniknąć. Niezrównanym zabiegiem na porost włosów jest także mezoterapia igłowa, którą możemy wykonać w domu za pośrednictwem derma rollera. To niewielki wałek, pokryty drobnymi igiełkami o bardzo małej średnicy. Wykonując ruchy w prawo i lewo, z góry na dół, bardzo delikatnie nakłuwamy skórę głowy. Kanaliki pobudzają ją do regeneracji, namnażania nowych komórek, a także budzą uśpione komórki włosowe. Dzięki temu włosy rosną znacząco szybciej, ale także są widocznie wzmocnione, sprężyste i błyszczące. Jeśli używamy serum na skórę głowy, zalecane jest by pokryć nim głowę przed użyciem dermarollera. Ten efektywnie wtłoczy preparat tam, gdzie ma on szansę zadziałać najlepiej.

 1. 20.              Dwa sprawdzone sposoby na łysienie: grzebień fotonowy i dermaroller

Zdrowe, gęste zadbane włosy to atut kojarzący się z młodością i witalnością, niezależnie od wieku i płci. Nowoczesna technologia przychodzi nam na ratunek kiedy stykamy się z pierwszymi niemiłymi objawami łysienia: prezentujemy dwa sprawdzone sposoby na to, by nasza fryzura odzyskała dawną gęstość i blask. Pierwszy z nich to grzebień fotonowy, którego działanie opiera się na precyzyjnie wysyłanej wiązce cząsteczek światła. Ukierunkowane na głębsze warstwy naszej skóry głowy trafiają dokładnie tam, gdzie zaczyna się proces wzrostu włosa: w jego cebulki. W pierwszej kolejności światło zajmuje się uśpionymi lub upośledzonymi komórkami, zmuszając je do regeneracji i zastąpienie nowymi. Stymuluje to wzrost nowych, mocnych włosów. Drugim sposobem jest manualny zabieg mezoterapii igłowej, który możemy wykonać w domu. Dermaroller jest urządzeniem wyposażonym w mikroigiełki, równomiernie rozłożone na wałku. Wykonujemy nim masaż, a co za tym idzie na głowie wykonywane są mikronakłucia. Podobnie jak naskórek regeneruje się w przypadku skaleczeń, tak tutaj skóra wytwarza nowe, prężnie działające komórki, co z kolei stymuluje porost włosów. W obu przypadkach zalecamy wzmocnić kurację, stosując na skórę głowy odpowiednie kosmetyki. Wyciągniemy z ich działania maksimum bowiem igiełki penetrując skórę głowy wtłaczają preparaty takie jak wcierki czy kwas hialuronowy bezpośrednio do skóry. Działanie jest więc natychmiastowe i bardzo efektywne. Zapomnij o samej pielęgnacji na zewnątrz włosa i postaw na nowoczesne technologie: grzebień fotonowy i dermaroller to najszybciej działające urządzenia, które zniwelują łysienie. Odzyskasz młodzieńczy wygląd, pewność siebie, a przede wszystkim gęstą, piękną fryzurę.