Oczyść skórę przy pomocy peelingu kawitacyjnego/skin cleanera/skin scrubbera !

 Jak wykonywać zabieg kawitacji?
                 Jeśli chcesz, aby Twoja skóra twarzy była doskonale oczyszczona i wygładzona musisz posiadać to Skin cleaner/skin scrubber. Urządzenie to sprawi, że skóra stanie się gładsza, pozbawiona wszelkich niedoskonałości i znakomicie nawilżona. Zabieg kawitacji jest bardzo prosty i bez problemu można go wykonywać samodzielnie w zaciszu domowym. Przynosi rewelacyjne rezultaty już po pierwszym zastosowaniu.

 

                Przed zabiegiem przy użyciu skon cleanera zależy zdjąć biżuterię i nałożyć ochronny fartuch. Po czym należy wykonać demakijaż twarzy, aby pozbyć się kosmetyków i sebum. Demakijaż można wykonać metodą tradycyjną, czyli za pomocą łagodnego preparatu do demakijażu lub za pomocą wibracyjnego lub obrotowego masażera do twarzy.  Masażer wyposażony jest w kalika rodzajów nakładek:  do oczyszczania, masażu, peelingu, złuszczania skóry. Urządzenie to jest coraz bardziej popularne na rynku kosmetycznym jako produkt wspomagający skuteczność zabiegów wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Masażer jest dostępny już od kilkunastu złotych, w zależności od ilości i rodzajów nakładek. Skóra po demakijażu będzie doskonale oczyszczona i gotowa do dalszych zabiegów kosmetycznych.


 


            Po oczyszczeniu twarzy można przejść do zabiegu kawitacji. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, tzw. skin cleanera/skin scrubbera, który wytwarza fale ultradźwiękowe. Na początku należy ustawić odpowiednie natężenie urządzenia - średnia moc natężenia stosowana na twarz wynosi do 1 Mhz. Następnie można rozpocząć zabieg kawitacji, wykonując jednocześnie delikatny, ale głęboki masaż. Urządzenie zakończone jest  specjalną szpatułką, którą należy przesuwać po wilgotnej skórze. Bardzo ważne jest, aby podczas całego procesu skóra jest cały czas nawilżana, dzięki czemu powstają na niej mikroskopijne pęcherzyki, w których panuje zmienne ciśnienie. Pęcherzyki dzięki ultradźwiękom pękają, uwalniając przy tym ciepło. W tym samym czasie rośnie ciśnienie i następuje rozbicie martwych komórek naskórka. Peeling najlepiej rozpocząć od dekoltu lub brody, ponieważ czoło i skronie to miejsca najbardziej czułe u osób wrażliwych na ultradźwięki.

 

            Cały zabieg na twarz powinien trwać od 60 do 90 minut – w zależności od powierzchni skóry. Jeżeli oczyszczane są również inne części ciała np. dekolt czy plecy, zabieg może trwać nawet 2 godziny.

 Dużym atutem zabiegu przy pomocy skin cleanera/skin scrubber jest jego bezbolesność oraz prostota wykonania, w odróżnieniu od manualnego oczyszczania skóry. Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, lecz nie jest podrażniona. Można użyć kremu łagodzącego podrażnienia lub kremu nawilżającego.  

 

               Zabieg peelingu kawitacyjnego dociera głębiej, niż tradycyjne zabiegi i bezboleśnie usuwa nadmiar sebum oraz łoju, oczyszczając przy tym pory. Polecany jest dla osób z każdym rodzajem skóry, nawet skóry wrażliwej.