Mezoterapia mikroigłowa w walce z cellulitem

 


Mezoterapia mikroigłowa w walce z cellulitem i rozstępami


            Zabiegi przy użyciu derma rollera, czyli wałeczka pokrytego igłami stają się coraz bardziej popularne zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak w zaciszu domowym. Sam zabieg zwany jest mezoterapią igłową, mikronakłuwaniem lub rolowaniem. Jest to innowacyjna metoda naturalnej produkcji kolagenu i elastyny w skórze.


            Używanie derma rollera do walki z cellulitem i rozstępami są bezpieczną alternatywą do drogich zabiegów chirurgicznych. Zaś skuteczność małego wałka, jak dowodzą badania kliniczne, jest porównywalna do zabiegów laserem lub peelingów chemicznych.


             Podczas zabiegu powstają mikrouszkodzenia, które zmuszają skórę do gojenia drobnych niewidocznych gołym okiem uszkodzeń. Wraz z procesem regeneracji zwiększona zostaje produkcja nowego kolagenu i elastyny. Te składniki skóry sprawiają, że skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona. Cellulit i rozstępy są zmora wielu kobiet. Pojawienie się tzw. skórki pomarańczowej sprawia, że kobieta czuje się nieatrakcyjna i wstydzi się swojego ciała i niedoskonałości.


            Często rozstępy i cellulit pojawiają się w okresie ciąży. Najczęściej występują one na udach, pośladkach i brzuchu. Na zabiegi zwalczające cellulit i rozstępy kobiety przeznaczają duże pieniądze, a często nie przynoszą one zadowalających rezultatów. Warto przekonać się do derma rollera i zmotywować do regularnych zabiegów. Już po pierwszym zabiegu widać poprawę struktury skóry. Zaś po całęj serii zabiegów widoczna jest znaczna redukcja lub zanik cellulitu i rozstępów. Zabiegi derma rollerem nie są bolesne (czuć lekkie nakłucia). Można jest stosować przy każdym rodzaj skóry, nawet skóry wrażliwej. Derma roller można używać samodzielnie, w domowym zaciszu jako uzupełnienie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Można również używać derma rollera w zastępstwie zabiegów w salonach kosmetycznych. Rezultaty są takie same, gdyż na rynku kosmetycznym możemy zakupić samodzielnie preparaty wspomagające zabiegi zwalczające cellulit i rozstępy. Sposób użycia derma rollera na cellulit i rozstępy Przed rozpoczęciem zabiegu przy użyciu derma rollera skóra ud, pośladków lub brzucha musi być oczyszczona. Aby wzmocnić efekty działa derma rollera warto przed zabiegiem dodatkowy wykonać peeling. Można ale nie jest to konieczne nanieść na skórę ampułki, np. ampułki do zabiegu wyszczuplającego, ampułki z wyciągiem z karczochów lub ampułki z kofeiną. Warto także zastosować serum z kolagenem lub elastyną.


            Jeżeli pacjent jest mało odporny na ból nakłuwania derma rollerem można przed zabiegiem na około 30 min nanieść na skórę krem znieczulający, np. krem z lidokainą. Następnie można rozpocząć nakłuwanie derma rollerem. Do zabiegu należy stosować derma roller o długości igieł 1,0 - 2 mm. Igły 1mm zalecane są przy niewielkich rozstępach i pierwszych oznakach cellulitu. Natomiast igły 1,5 – 2 mm rekomendowane są w przypadku większego cellulitu, rozstępów oraz skóry grubej. W trakcie zabiegu powstają mikrokanaliki, które są niewidoczne gołym okiem, które po zabiegu z użyciem derma rollera zamkną się. Podczas zabiegu może wystąpić drobne krwawienie, które po kilku godzinach całkowicie zniknie. Użycie jakichkolwiek preparatów przed rolowanie zwiększy efektu zabiegu.


            Należy zwrócić szczególna uwagę na miejsca z największymi zmianami skórnymi, czyli z największym cellulitem lub rozstępami. Rozstępy muszą zagojone, nie mogą być krwawiące. Skórę należy rolować w jednym miejscu do momentu zaczerwienienia, po czym należy przejść do kolejnego obszaru rolowania derma rollerem. Cały zabieg powinien trwać około 15-20 minut. Cała seria zabiegów powinna być wykonywana co kilka dni przez około miesiąc. Po czym powinna nastąpić przerwa około 3 miesiące. Po zabiegu nałożyć krem nawilżająco-łagodzący, aby drobne zaczerwienie szybciej zniknęło.


            Dodatkowe korzyści używania derma rollera Stosowanie derma rollera sprawia, że substancje aktywne zawarte w zastosowanych produktach do mezoterapii mikroigłowej lub po zakończeniu tego zabiegu docierają do głębszych warstw skóry. Tylko około 1 % substancji aktywnych zawartych w kremach dociera do skóry właściwej. Praktycznie wszystkie kosmetyki (około 99 %) pozostaje niewykorzystana. Systematyczne używanie derma rollera przed i po aplikacji kosmetyków zwiększa ich wchłanianie do 50%.