Długość igieł w derma rollerze, a zastosowanie

 


            Do mezoterapii mikroigłowej stosowane  są różne rodzaje derma rollerów. Wielu użytkowników nie zdaje sobie jednak sprawy, że wybór odpowiedniego derma rollera to nie tylko kolor urządzenia. Ważne w wyborze jest długość igieł.

          

            Zanim kupimy derma roller musimy się zastanowić do czego będzie on przeznaczony. Podstawowym błędem wśród kupujących jest przekonanie, że jedno urządzenie może być skuteczne w walce ze zmarszczkami, rozstępami i cellulitem. Rozumowanie takie nie jest poprawne, w celu ułatwienie przygotowaliśmy, zestawie igieł w derma rollerze oraz zastosowanie.


- Derma Roller 0,2 mm – jest to urządzenie, które stosowane jest przede wszystkim do skóry głowy w celu stymulacji porostu włosów. Derma Roller o tej długości igieł jest bezpieczny, dlatego doskonale nadaje się również do pobudzenia mikrokrążenia, poprawia koloryt skóry. Długość ta również stosowana jest do przebarwień.


- Derma Roller 0,5 mm – urządzenie o tej długości igieł jest podstawowym narzędziem w salonach kosmetycznym. Zaleca się tą długość w walce ze zmarszczkami twarzy, szyji. Wiele salonów kosmetycznych używa derma rollera o długości 0,5 mm do wtłaczania substancji czynnych do skóry (m. in. Kolagen, elastyna, kwas hialuronowy). Jest to również najczęściej używany derma roller w mezoterapii „domowej”.


- Derma Roller 0,75 mm – derma roller o tej długości igieł ma podobne zastosowanie jak derma roller 0,5 mm – należy jednak pamiętać, że 0,75 mm lepiej nadaje się do skóry dojrzałej (głębszych zmarszczek).


- Derma Roller 1 mm – urządzenie stosowane przede wszystkim do rozstępów. Derma Roller 1mm, ponad to doskonale nadaje się do kontrolowanego uszkadzania naskórka, co prowadzi do pobudzenia skóry do produkcji elastyny i kolagenu. Derma Roller o tej długości doskonale również wpływa na pogrubienie ścian naczyń krwionośnych.


- Derma Roller 1,5 mm – derma roller o tej długości igieł ma zastosowanie bardzo podobne jak derma roller 1 mm, z tą różnicą, że służy do większych rozstępów, a także może być skuteczny w początkowych stadiach cellulitu.


- Derma Roller 2 mm – Jest to urządzenie z najdłuższymi igłami dostępnymi na rynku polskim. Przeznaczeniem derma rollera o takiej długości igieł jest walka z cellulitem. Systematyczne zabiegi mezoterapii mikroigłowej na uda, brzuch przynoszą szybkie efekty – ujędrniają skórę.

 

          

            Powyższy krótki opis daje odpowiedź jaką długość derma rollera należy wybrać do określonego zabiegu. Należy jednak pamiętać, że wybór odpowiedniego narzędzia to dopiero początek w drodze do sukcesu. Najważniejsze w mezoterapii mikroigłowej są systematyczne zabiegi, które powinny się odbywać na początku min. 2 – 3 razy w tygodniu. Używanie derma rollera rzadziej nie przyniesie określonych efektów w krótkim czasie. Częstotliwość zabiegów powinna również być uzależniona od partii ciała na jaką stosujemy derma roller. Mówiąc w laicki sposób, ważne jest, aby skóra po zabiegu mezoterapii zdążyła się zregenerować przed zabiegiem następnym. Np. derma roller można stosować na cellulit na udach nawet 5 – 6 razy na tydzień (pod warunkiem, że nie uszkadzamy skóry). Zabiegi derma rollerem na skórę głowy powinny się odbywać nie częściej niż 3 razy.