Masażer ultradźwiękowy z terapia fotonową – zwalcz cellulit!


Masażer ultradźwiękowy z terapia fotonową – zwalcz cellulit!            Walka z oznakami upływu czasu na naszej skórze trwa praktycznie od zawsze. Zwłaszcza kobiety pragną wyglądać oraz lepiej i atrakcyjniej. Powoduje to bardzo szybkie zmiany na rynku kosmetycznym. W ostatnich latach zauważalne jest wykorzystanie technologii fal  ultradźwiękowych do pielęgnacji skóry. Fale ultradźwiękowe znalazły pierwotnie szerokie zastosowanie w medycynie, po czym przyszła kolej na kosmetykę. Masażery ultradźwiękowe stały  się  bardzo popularne w profesjonalnych salonach piękności oraz spa.


            Masażer ultradźwiękowy na bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wykorzystywany jest m. in. do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej. Zabieg ten redukuje złogi tłuszczu i cellulit znajdujące się w takich miejscach jak: brzuch, uda, talia, biodra, ręce, czyli w miejscach najbardziej narażonych na pojawienie się tłuszczu i cellulitu. Podczas liposukcji ultradźwiękowej na komórki tłuszczowe działa ultradźwiękowa kawitacja, rozrywająca komórki tłuszczowe i przekształcająca je w emulsję.
Zabieg liposukcji ultradźwiękowej składa się z dwóch etapów. 

  

         

            W pierwszym etapie ultradźwięki oddziałują na cellulit i tkankę tłuszczową. Początkowo błona komórkowa komórek tłuszczowych zostaje uszkodzona poprzez oddziaływanie ultradźwięków. Komórki zaczynają się skurczać, zaś wibracja ultradźwięków powoduje rozbicie komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe są mniej widoczne, czyli zastępuje redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej.

           W drugim etapie dzięki promieniowaniu podczerwonemu następuje wzrost temperatury w tkankach tłuszczowych. Powoduje to zaś szybszy metabolizm i zostaje uwolniony tłuszcz i toksyny poprzez gruczoły gruczoły potowe i poprzez układ limfatyczny i naczyniowy. Skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna, przez co nie widoczna jest tzw. „skórka pomarańczowa”.

 

            Liposukcja ultradźwiękiem jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i nie powodującym niepożądanych efektów ubocznych, które mogą wystąpić podczas zabiegu liposukcji chirurgicznej. 

Działanie ultradźwięków na cellulit i rozstępy            Masażer ultradźwiękowy wykorzystywany jest również do dermomasażu, który przynosi rewelacyjne rezultaty w poprawie wyglądu skóry ciała. Dermomasaż to innowacyjny zabieg, który oddziaływuje na skórną i podskórną tkankę łączną, czyli działa bardzo głęboko w głąb skóry. Użycie masażera ultradźwiękowego poprawia krążenie, zmniejsza retencję wody, redukuje toksyny, powoduje rozkład tłuszczu w głębokich warstwach skóry. Powoduje także odbudowę struktury skóry, przez co skóra jest gładka i wyrównana. Masażer wpływa na redukcję cellulitu, nawet tego bardzo zaawansowanego. Redukuje zalegające złogi tłuszczowe, które nieestetycznie wyglądają. Skóra po zabiegu przy użyciu ultradźwięków staje się  jędrna i elastyczna, a cała sylwetka odpowiednio ukształtowana.

 

            Dodatkowo masaż ultradźwiękami wykorzystywany jest w leczeniu blizn, oparzeń, niewydolności żylnej, obrzęków, żylaków, przeszczepów skóry, rozległej utraty tkanki. Często stosowany jest także w przypadku bólów kręgosłupa oraz złamań i kontuzji stawów.

Masażer ultradźwiękowy znajduje także swoje zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Wraz z upływem lat skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki i przebarwiania. Ultradźwięki wpływają na poprawę mikrokrążenia, przez co następuje poprawa struktury skóry,  odbudowa struktury kolagenowej i elastyny, a w efekcie widoczny jest efekt liftingu.  Następuje także przyspieszenie procesu regeneracyjnego naskórka – skóra jest bardziej nawilżona i ożywiona. Seria zabiegów przywraca skórze elastyczność, jędrność i piękny wygląd.


            Istotne jest, aby zabiegi przeprowadzać regularnie -  2 – 3 razy w tygodniu Zauważalne zmniejszanie cellulitu osiąga się po co najmniej 8 zabiegach. Liczba zabiegów jest uwarunkowana fazą cellulitu, wiekiem i ogólną kondycją klienta. Po wykonaniu serii zabiegów należy wykonywać zabiegi co 1-3 miesiące zapobiegające nawrotowi cellulitu i tłuszczu.

Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty. Pacjentka czuje się „lekka” i odprężona.  Skóra staje się napięta i przyjemna w dotyku.

Podczas całej kuracji ultradźwiękami, aby zmaksymalizować efekty należy wypijać dziennie około 2 litry płynów. Woda wspomaga usuwanie toksyn i stymuluje naturalny drenaż limfatyczny. Efekty używania masażera ultradźwiękowego:


            Ultradźwięki wytwarzane przez urządzenie powodują powstanie "ciśnienia", które wtłacza w głąb skóry substancje odżywcze zawarte w kosmetykach. Dodatkowo ta sama fala wykonuje  intensywny i wibrujący masaż z częstotliwością 1Mhz. Kosmetyczne substancje nawilżające działają jedynie powierzchniowo. Masaż ten działa bardzo korzystne nawet na najgłębsze tkanki podskórne:


  • Fala ultradźwiękowa wtłacza substancje aktywne z kosmetyków w tkankę. Skóra staje się znakomicie odżywiona i nawilżona,

  • Doskonale radzi sobie ze zmarszczkami oraz przebarwianiami. Skóra staje się gładsza oraz jaśniejsza. Zdecydowanie ma poprawiony koloryt i strukturę.

  • Ultradźwięki pobudzają krążenie w skórze, co zapewnia lepsze odżywienie, zaś efektem jest skóra jaśniejsza i odmłodzona.

  • Masaż ultradźwiękowy napina zwiotczała skórę. Skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

  • Ultradźwięki  likwiduje opuchliznę i sińce pod oczami, czyli działają jak masaż drenujący.

  • Masaż ultradźwiękowy rozluźnia napięte mięśnie twarzy, które przyczyniają się w znacznym stopniu do powstawania zmarszczek mimicznych.
 
 

             Warto podkreślić, że cena masażera ultradźwiękowego jest równa cenie  jednej  wizyty w gabinecie kosmetycznym. Dlatego warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, by móc  korzystać  z  niego  kiedy chcemy  i  jak  długo chcemy.