Gładka skóra, bez zmarszczek – użyj derma rollera !


Gładka skóra, bez zmarszczek – użyj derma rollera !            Jeśli chcesz zredukować lub całkowicie pozbyć się zmarszczek, wygładzić bruzdy i uzyskać efekt liftingu musisz zastosować mezoterapię mikroigłową. Zabieg mezoterapii mikroigłowej bardzo szybko zyskał popularność w Ameryce i Zachodniej Europie, po czym coraz prężniej rozwija się w Polsce. Do tego zabiegu używa się specjalnego urządzenia, jakim  jest derma roller.


            Derma roller to mały wałeczek pokryty igłami o różnych długościach, w zależności od potrzeb i rodzaju skóry klientki. Cały zabieg zwany jest jako terapia mikroigłowa, , mikronakłuwanie, mezoterapia igłowa lub rolowanie. Każdy gabinet kosmetyczny ma swoje nazewnictwo, lecz zabieg polega na tym samym. Mezoterapia mikroigłowa to alternatywa do drogich zabiegów chirurgicznych, jednak bez ingerencji chirurga. Przynosi porównywalne efekty jak zabiegi laserem czy peelingi chemiczne. Cały zabieg derma rollerem celowo powoduje miejscowy stan zapalny w strukturze skóry. W ten sposób naturalnie uruchomiają się mechanizmy naprawcze naskórka. Równocześnie następuje  zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny  w skórze, co wpływa na wygląd skóry twarzy i ciała. Skóra stopniowo staje się grubsza i bardziej napięta. To jednak powoduje, że zmarszczki i bruzdy wygładzają się.

           

            Stosując derma roller na skórze powstają mikrokanaliki, które są niewidoczne gołym okiem.  Przez te mikroskopijne otworki substancje aktywne zawarte w zastosowanych produktach (ampułkach, kremach i maskach) docierają do najgłębszych warstw skóry. Warto o tym pamiętać, gdyż tylko około 1 % substancji aktywnych zawartych w produktach kosmetycznych dociera do skóry właściwej. Reszta kosmetyków, czyli około 99 % zostaje niewykorzystana. Nie ma wiec potrzeby stosować bardzo drogich kosmetyków, ponieważ i tak nie docierają one w całości do najgłębszych warstw skóry. Nawet drogie kosmetyki nie poprawiają przenikalności substancji aktywnych do skóry.


            Warto stosować derma roller zarówno przed, jak i po aplikacji kosmetyków, gdyż powstałe podczas zabiegu mezoterapii igłowej mikrokanaliki pozwalają na zwiększenie wchłaniania substancji aktywnych nawet do 50%. Odpowiednia dawka substancji odżywczych dostarczona skórze może cofnąć proces starzenia. Struktura skóry w bardzo szybkim czasie zostanie wyrównana, co spowoduje spłycenie zmarszczek i likwidację niedoskonałości.
Jak wykonywać zabieg mezoterapii mikroigłowej przy użyciu derma rollera:

 


            Podstawową czynnością przed zabiegiem derma rollerem jest oczyszczanie skóry z makijażu i zanieczyszczeń. Można do tego celu użyć preparatu do demakijażu lub masażera do oczyszczania. Rynek kosmetyczny „przepełniony” jest różnego rodzaju masażerami oczyszczającymi. Masażery te różnią się od siebie liczba nakładek, z których każda spełnią inna funkcję np.: masażu, peelingu oczyszczania i złuszczania naskórka. Przed rozpoczęciem zabiegu mezoterapii mikroigłowej najlepiej jest sięgnąć po masażer z nakładka do oczyszczania. Warto także dodatkowo przed oczyszczaniem wykonać peeling, który usunie martwy naskórek oraz oczyści skórę.

 

          Po dokładnym demakijażu i oczyszczaniu można rozpocząć zabieg przy użyciu derma rollera. Do skóry ze zmarszczkami oraz bruzdami należy użyć derma rollera z igłami rozmiaru 0,5 mm. Długość igieł 0,5 mm jest najbardziej popularna i uniwersalna. Dedykowana jest do większości zabiegów mezoterapii mikroigłowej na twarz.

            Jeżeli pacjenta jest szczególnie wrażliwa na ból nakłuwania derma rollerem można zastosować przed zabiegiem krem znieczulający, np.  lidokainą. Krem ten należy nanieść na skórę twarzy około pół godziny przed planowanym zabiegiem.  

Kolejnym etapem jest naniesienie na twarz ampułki np. z kolagenem lub elastyną albo serum przeciwzmarszczkowe. Nałożenie dodatkowych kosmetyków przed uzyciem derma rollera nie jest konieczne, lecz wzmacnia efekt wygładzenia. 

 

            Po wstępnych zabiegach można przejść do zabiegu właściwego jakim jest nakłuwanie derma rollerem. Przy pomocy derma rollera należy masować ruchami „przód-tył" niedoskonałości skóry twarzy, czyli miejsca ze zmarszczkami. Należy wykonać maksymalnie do 10 ruchów przód-tył w jednym miejscu ciała. Wszystkie ruchy należy wykonywać w następujących kierunkach: góra-dół, prawo-lewo i na skosy w obydwie strony. Zabieg powinien trwać około 15 minut i powinno się go wykonywać co 2-3 dni przed 2-3 miesiąc, po czym powinna nastąpić przerwa co najmniej 1 miesiąc. W tym czasie skóra powinna się zregenerować. Istotnie jest, aby zabieg mezoterapii mikroigłowej ograniczyć do samej twarzy – należy nie rolować bardzo blisko okolić oczu i powiek. Okolice oczu należy rolować specjalnym derma rollerem z wąskim wałkiem, najlepiej o długości igieł 0,5 mm, ponieważ okolice oczu są szczególnie wrażliwe na ukłucia.  Należy również pamiętać, by nie rolować skóry podrażnionej, z otarciami i ranami.


            Najważniejszą kwestią w higienie derma rollera jest to, że jeden derma roller dedykowany jest dla jednej osoby. Zabrania się używania jednego derma rollera prze dwie różne osoby. Ważne jest także, by przed i po zabiegu mezoterapii mikroigłwej zdezynfekować derma roller płynem do dezynfekcji, spirytusem salicylowym lub gorącą wodą o temperaturze 60-70 stopni. Derma roller należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, z dala od dzieci i promieni słonecznych.

 

            Podczas zabiegu mezoterapii mikoogłowej efektem zupełnie naturalnym jest pojawienie się drobnych kropel krwi lub zaczerwienienie. Podrażnienie to znika po kilku godzinach.  Zaleca się wykonie zabiegu derma rollerem przed snem. Skóra ma czas na regenerację i likwidację zaczerwienienia. Po zabiegu przy użyciu derma rollera na skórę twarzy należy nałożyć krem łagodzący lub nawilżający. Zaleca się także użycie po zabiegu kwasu hialuronowego, który ma właściwości nawilżające i przeciwzmarszczowe.

 

            Zabieg powinien trwać około 15 minut. Zabieg na ciało może trwać dłużej ze względu na większą powierzchnie ciała. Po czym należy nałożyć na twarz  krem lub maseczkę nawilżającą lub odżywczą. Na skórę ciała przy zabiegach na rozstępy lub cellulit można użyć specjalnych preparatów o właściwościach antycellulitowych i wygładzających.