Wzmocnij i zregeneruj włosy, zahamuj wypadanie włosów dzięki derma rollerowi !

 

            Składniki aktywne zawarte w kremach i maskach przenikają przez warstwę rogową naskórka w skuteczności do 1 % w trakcie każdej aplikacji. Warstwa rogowa chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a równocześnie stanowi największą przeszkodę w przenikaniu substancji aktywnych w głąb skóry. Aby zwiększyć przenikalność składników odżywczych zawartych w kosmetykach powstał derma roller. Zabieg przy użyciu derma rollera to mezoterapia mikroigłowa. Często w salonach kosmetycznych zabieg ten nazywany jest także jako mikronakłuwanie, rolowanie lub terapia mikroigłowa.

 

            Derma roller to mały wałek pokryty igiełkami w różnych rozmiarach – w zależności od potrzeb i skóry pacjenta. To małe urządzenie kilkusetkrotnie zwiększa stopień przenikania substancji czynnych przez warstwę rogową naskórka aż do skóry właściwej Derma roller ma bardzo szerokie swoje zastosowanie w kosmetyce. Znakomicie sprawdza się w walce ze zmarszczkami, bliznami, przebarwieniami, a nawet cellulitem i rozstępami. Znalazł także zastosowanie w regeneracji włosów oraz w walce z łysieniem. Jego wysoka skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami. Zadowalające rezultaty powodują, ze z roku na rok wzrasta liczba posiadaczy derma rollera.
Działanie Derma rollera

 

 

            Derma roller, zwany także rolką, podczas zabiegu mezoterapii miroigłowej tworzy w naskórku  i skórze mikrokanaliki, które są niewidoczne dla oka. Powstają wówczas mikrouszkodzenia wywołujące reakcję zapalną w skórze właściwej. Kanaliki otwarte są kilka minut i zamykają się najpóźniej w ciągu godziny.Naskórek pozostaje praktycznie w nienaruszonym stanie, zaś to powoduje, że gojenie następuje błyskawicznie. W ten sposób samoistnie zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne się za stan naszej skóry. Mezoterapia mikroigłowa poprzez minimalne uszkodzenia naskórka nie usuwa zdrowej warstwy, co dzieje się często podczas inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Dodatkowo mikrokanaliki umożliwiają łatwe przenikanie składników aktywnych zwartych w kosmetykach, zwiększając w sposób skuteczność i efektywność zabiegów kosmetycznych.

 

            Zabieg przy użyciu derma rollera stymuluje procesy naprawcze w skórze. Jego pozytywne rezultaty widoczne są już w kilka dni po rozpoczęciu zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Trwałe efekty stosowania derma rollera występują po kilku miesiącach, co związane jest z procesem powstawania nowego kolagenu. Nowe włókna kolagenu formują się w czasie od kilku miesięcy do roku. Wraz z każdym miesiącem kontynuowania kuracji efekty są bardziej widoczne i trwałe.
Jak wykonywać zabieg derma rollerem w celu wzmocnienia włosów i przeciwdziałania łysieniu ?

 

         

            Przed zabiegiem należy umyć dokładnie włosy i skórę głowy letnią wodą. Ważne, aby woda nie była zbyt gorąca ani zimna. Aby osiągnąć optymalne efekty zabiegu,  przed rozpoczęciem nakłuwania, należy zadbać o zmagazynowanie w skórze możliwie wysokiej dawki witaminy A. Warto w tym celu skontaktować się wcześniej z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniej dawki witaminy A.

 

            Następnie należy nałożyć na skórę głowy ampułkę zapobiegającą wypadaniu włosów oraz zwiększającą ich objętość. Ampułka stymuluje cyrkulację krwi oraz powoduje wzrost mieszków włosowych. Preparat ten jest bogaty w witaminy, aminokwasy, pierwiastki śladowe i kwas hialuronowy, które  wzmacniają włosy we wszystkich cyklach ich życia. Aktywne składniki odżywcze zawarte w ampułce dostarczają skórze głowy niezbędną energię potrzebną do regeneracji włosów. Mezoterapia mikroigłowa z użyciem ampułki odżywia mieszki włosowe oraz oddziaływuje korzystnie  na mięsień przywłosowy. Stymuluje także wzrost grubszych włosów, nawilża i polepsza kondycję skóry głowy. Zapobiega obumieraniu mieszków włosowych i redukuje ilość sebum i łupieżu na skórze głowy.

 

          Ampułka nie wywołuje efektów ubocznych takich jak: alergie czy podrażnienia.  Efektem połączenia ampułki z derma rollerem jest dłuższe życie włosa oraz jego mocniejsza i grubsza struktura.  

           

            Po zastosowaniu ampułki można rozpocząć zabieg mezoterapii miroigłowej przy pomocy derma rollera. Do zabiegu należy użyć derma rollera z igłami niewielkiej długości, np. 0,2 mm, ponieważ skóra głowy jest cienka i delikatna. Jeżeli użyjemy dłuższych igieł derma rollera mogą wystąpić stany zapalne i podrażnienia. Należy masować skórę głowy ruchami „przód-tył" w miejscach najbardziej narażonych na wypadanie włosów, czyli na przodzie głowy. Należy wykonać maksymalnie do 10 ruchów przód-tył, prawo-lewo i na skosy w jednym miejscu głowy.  Cały zabieg derma rollerem powinien trwać około 15 minut.

 

            Zabieg mezoterapii mikroigłowej z zastosowaniem ampułki polecany jest dla osób w różnym wieku, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w przypadku różnych typów łysienia i problemów z wypadaniem włosów. Wpływa pozytywnie na cebulki włosów, przedłuża fazę wzrostu włosa oraz wzmacnia mieszki włosowe. Dzięki temu można zatrzymać i odwrócić proces wypadania włosów. Derma rollera w połączeniu z ampułką można także używać dla osób z problemami hormonalnymi, np.: kobiety w okresie menopauzy. Kobiety w wieku 50-60 lat są szczególnie narażone na wypadanie i przerzedzanie się włosów.         

 

            Pierwsze rezultaty zabiegu przy użyciu derma rollera to zaprzestanie procesu wypadania włosów. Wraz ze zwiększeniem liczby zabiegów następuje wzrost objętości włosów oraz pogrubienie włosa. Najlepsze efekty stosowania produktów na włosy (derma roller + ampułki) wymagają czasu ze względu na cykl wzrostu włosa, który trwa około 90 dni (faza anagen + telagen + katagen). Dlatego zaleca się kuracje długotrwałe. Aby uzyskać zadowalający zabiegi należy wykonywać co kilka dni przez około miesiąc. Następnie powinna nastąpić przerwa - około 3 miesiące, w czasie której następuje regeneracja skóry.

 

            Na koniec warto dodać, że zabiegi mające na celu walkę z łysieniem i zniszczonymi włosami są bardzo czasochłonne oraz kosztowne. Za pomocą derma rollera, który w zależności od modelu kosztuje kilkadziesiąt złotych, można wykonać całą serię zabiegów w domowym zaciszu, bez wychodzenia z domu.