Skin cleaner/ skin scrubber doskonały na trądzik i blizny potrądzikowe


Skin cleaner/ skin scrubber doskonały na trądzik i blizny potrądzikowe 

            Skin cleaner/skin scrubber wykorzystywany jest do zabiegu kawitacji (peeling kawitacyjny), która jest bardzo popularna w walce z trądzikiem i niedoskonałościami skóry. Zabieg ten można wykonać zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak również samemu w domowym zaciszu.

 

            Cały zabieg kawitacji polega na gwałtownej przemianie wody z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Poprzez ultradźwięki następuje tzw. efekt zimnego gotowania wody. Cały zabieg kawitacji ma miejsce na wilgotnej skórze potraktowanej falami ultradźwiękowymi. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, które na skutek gwałtownej zmiany ciśnienia i szeregu procesów rozbijają martwe komórki w warstwie rogowej naskórka. Cały zabieg kawitacji wykonywany jest przy pomocy urządzenia zakończonego szpatułką. Jedna strona szpatułki wykonuje zabieg oczyszczania, zaś druga strona – zabieg sonoforezy, czyli wtłaczania preparatów do skóry.

 

            Efekty działania urządzenia są zauważalne od razu po wykonaniu zabiegu. Skóra rozjaśniona, wygładzona i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Delikatny masaż ultradźwiękami sprawia, że skóra jest lepiej dotleniona oraz zmusza komórki do naturalnej odnowy i regeneracji. Wszelkie niedoskonałości widocznie zmniejszają się, a po wykonaniu serii zabiegów – znikają.  Wągry znikają, blizny spłycają się i zmniejsza się ilość wydzielanego przez skórę sebum. Cera staje się delikatna, gładka i miła w dotyku.

 Przebieg zabiegu przy zastosowaniu peelingu kawitacyjnego/skin cleanera/skin scrubbera            Zabieg kawitacji jest bardzo prosty, bezbolesny  i bez problemu można go wykonywać samodzielnie w zaciszu domowym.

Przed zabiegiem peelingu kawitacyjnego przy użyciu skon cleanera zależy zdjąć biżuterię i nałożyć ochronny fartuch. Bardzo ważnym elementem zabiegu jest dokładne wykonanie demakijażu twarzy przy pomocy łagodnego preparatu do demakijażu za pomocą wibracyjnego lub obrotowego masażera do twarzy.  Masażer oczyszczający jest coraz bardziej popularny na rynku kosmetycznym jako produkt wspomagający skuteczność zabiegów kosmetycznych.

            Po wykonaniu demakijażu można przejść do zabiegu kawitacji przy pomocy skin cleanera/skin scrubbera wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Ważne jest ustawienie odpowiedniego natężenia urządzenia.


            Średnia moc natężenia stosowana na twarz wynosi do 1 Mhz. Po ustawieniu natężenia można rozpocząć właściwy zabieg kawitacji, polega na  delikatnym, ale głębokim masaż skóry przy pomocy szpatułki. Skóra podczas całego procesu musi być wilgotna, dzięki czemu powstają na niej mikroskopijne pęcherzyki, w których panuje zmienne ciśnienie. Ultradźwięki powodują, że pęcherzyki pękają, uwalniając przy tym ciepło. W tym samym czasie rośnie ciśnienie i następuje rozbicie martwych komórek naskórka.
            Czas trwania zabiegu zależy od rodzaju skóry i poziomu jej zanieczyszczenia. Im skóra jest bardziej problematyczna, tzn. ma więcej zaskórników i wągrów, tym zabieg trwa dłużej.  Zabieg na twarz powinien trwać od 60 do 90 minut – w zależności od powierzchni skóry. Jeżeli oczyszczane są również inne części ciała np. dekolt czy plecy, zabieg może trwać nawet 2 godziny.


             Peeling kawitacyjny jest bezbolesny, w odróżnieniu od manualnego oczyszczania skóry. Natomiast nie można nim zastąpić manualnego oczyszczania skóry, które jest bardziej głębokie. Kawitacja poradzi sobie z zaskórnikami znajdującymi się płytko pod skórą. Skóra mocno zanieczyszczona, z wypryskami i wągrami musi być oczyszczona manualnie. Peeling kawitacyjny może być tylko uzupełnieniem manualnego oczyszczania twarzy.


            Częstotliwość stosowania peelingu kawitacyjnego w przypadku cery z problemami to przynajmniej raz w tygodniu. Natomiast najlepsze efekty uzyskuje się przy jednoczesnym stosowaniu obu metod, czyli kawitacji i manualnego oczyszczania twarzy. Przy czym kawitacja pełni rolę bardziej zabiegu uzupełniającego.


            Zabieg polega na delikatnym masażu, który jest bezbolesny. Warto po zabiegu kawitacji zastosować sonoforezę, czyli wtłaczanie preparatów odżywczych w głąb skór. Do skóry trądzikowej, z bliznami potrądzikowymi warto zastosować serum z kolagenem i elastyna lub kwas hialuronowy. Preparaty te doskonale nawilżą skórę, spłycą blizny i wygładzą nierówności.  

 Dużą zaletą peelingu kawitacyjnego jest to, że skóra po zabiegu jest tylko lekko zaczerwieniona, lecz nie jest podrażniona. Można użyć kremu łagodzącego podrażnienia lub kremu nawilżającego, które będą baza pod makijaż.