Kolagen i elastyna – zachowaj młody wygląd !


Kolagen i elastyna – zachowaj młody wygląd !

 


            Do tej pory nie odkryto sposobu na zatrzymanie lub spowolnienie procesu starzenia się. Są jednak sposoby, by ten proces opóźnić. Jest to możliwe dzięki dwóm składnikom. Zdrowy i piękny wygląd w dużej mierze zależy od dwóch składników naszej skóry – kolagenu i elastyny. Kolagen jest najważniejszym białkiem w naszym organizmie. Jego właściwości są wyjątkowo cenne. Wraz z upływem lat kolagen i elastyna ulegają degradacji, co ma negatywny wpływ na wygląd naszej skóry. To dzięki tym dwóm składnikom możemy cieszyć się gładką i jędrna skórą.

 


Czym jest kolagen?

 

            Kolagen jest to białko obecne w komórkach wszystkich ssaków w tym także w komórkach ludzi. Pełni funkcję budulcową, działając w skórze, ścięgnach, kościach, stawach i rogówce oka. Jest odpowiedzialny za elastyczność, jędrność, nawilżenie oraz odnowę komórek skóry. Ilość kolagenu ma bardzo duży wpływ na układ odpornościowy, gdyż blokuje rozwój bakterii, wirusów i komórek nowotworowych. Jego produkcja znacznie się obniża po 25 roku życia. W tym czasie następuje nieuchronny proces starzenia się skóry, który przejawia się w  utracie jędrności i elastyczności skóry, pojawieniu się pierwszych zmarszczek oraz zmiany struktury naskórka (szorstkość i suchość skóry). Braki kolagenu w organizmie powodują znaczne pogorszenie się stanu skóry oraz stawów, gdyż kolagen wpływa też na produkcję mazi stawowej. Jego brak może wywoływać zaburzenia ruchu, sztywnienie stawów, bóle kręgosłupa, ale może także powodować wypadanie włosów. Tak więc ma on zbawienny wpływ na wygląd i prawidłowe funkcjonowanie. 

 


Czym jest elastyna?

 

            Elastyna zaś jest odpowiedzialna za sprężystość skóry. Spełnia bardzo ważna rolę, gdyż to dzięki niej nasza skóra po rozciągnięciu wraca do pierwotnego kształtu. Występuje razem z kolagenem w tkance łącznej organizmów żywych. Jej produkcja następuje do 25 roku życia, po czym wraz z wiekiem następuje jej powolna utrata. W wieku 40-50 lat kolagen i elastyna zanika, co przejawia się w zmianach skórnych, np. zmarszczki, utrata elastyczności i sprężystości skóry, sucha i podrażniona skóra. Aby zachować młody wygląd wraz w upływem lat należy uzupełniać te składniki w postaci kremów, masek, ampułek lub preparatów w tabletkach.

 
Zastosowanie kolagenu i elastyny


 

            Aby cieszyć się pięknym wyglądem przez długie lata stosując kolagen musimy pamiętać, aby używać kolagenu naturalnego czyli pochodzącego ze skóry ryb słodkowodnych. Ten rodzaj kolagenu najbardziej przypomina  kolagen występujący w komórkach człowieka, dlatego jest najlepiej przyswajalny. Bez wahania można go nazwać najwspanialszym wynalazkiem dzisiejszej kosmetyki. I co najważniejsze – nie jest produkowany sztucznie, lecz przez samą naturę. Gdzie się go wykorzystuje i w jakim celu?

 

  • Redukcja zmarszczek w każdym wieku. Zapobiega powstaniu zmarszczek, ale też redukuje te już istniejące. Poprawia strukturę skóry oraz uelastycznia ją. Skóra staje się sprężysta, napięta i doskonale nawilżona.

  • Rozstępy i cellulit są udręką wielu kobiet: ciężarnych, w okresie dojrzewania oraz z nadwagą. Najczęściej umiejscowione są w okolicach pośladków i ud.  Kolagen i elastyna pomagają się ich pobyć oraz zapobiegają ich nawrotowi.

  • Kolagen i elastyna są w stanie zwalczyć każdy rodzaj trądziku nawet w początkowym etapie. Pomagają w gojeniu się stanu zapalnego oraz spłycają powstałe blizny.

  • Rozjaśniają blizny oraz zmiękczają i wygładzają stwardniałe zmiany skórne. Szybko i skutecznie spłycają blizny potrądzikowe.

  • Kolagen wzmacnia kości, ponieważ kości człowieka są zbudowane w zdecydowanej większości z kolagenu. Jego brak powoduje osteoporozę, bóle reumatyczne oraz zwyrodnienie stawów.

  • Zabiegi z użyciem kolagenu rozciągną żyły i zwiększą ich przepuszczalność, co przeciwdziała powstaniu żylaków.

  • Jeżeli włosy są cienkie i łamliwe to sygnał, że brak im białka. Pielęgnacja w postaci kolagenu  poprawi strukturę włosów oraz ochroni je przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi. Doskonale odżywia cebulki włosowe, co przyspieszy wzrost włosów oraz poprawi ich wygląd.

  • Walka z łuszczycą oraz skórą alergiczną. Skóra alergiczna często boryka się z wypryskami, wysypkami i plamkami. Dzięki użyciu kolagenu można ją wzmocnić.