Kwas hialuronowy w mezoterapii mikroigłowejKwas hialuronowy w mezoterapii mikroigłowej

 

 


            Kwas hialuronowy coraz bardziej cieszy się popularnością w kosmetyce, medycynie estetycznej, a także chirurgii plastycznej. To preparat, który ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno do pielęgnacji skóry twarzy, jak i ciała. Doskonale sprawdza się nie tylko w walce ze zmarszczkami, lecz także to sprawdzony „powiększacz” piesi oraz preparat do modelowania bioder i łydek.


            To naturalny składnik występujący w całym ciele każdego człowieka. Występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Jest to polisacharyd, czyli cukier złożony o wyjątkowej chłonności. Dlatego jest odpowiedzialnym za wiązanie wody w organizmie. Został on odkryty stosunkowo niedawno, bo w 1996 roku. Od tamtej pory bardzo szybko rozpowszechnił się oraz znalazł wiele kolejnych zastosowań. Do niedawna kwas hialuronowy był pozyskiwany w sposób naturalny (zwykle z koguciego grzebienia, pępowiny). Natomiast dziś to syntetyk, który jest doskonale tolerowany przez skórę.


            Największą ilość kwasu hialuronowego mają małe dzieci, których skóra jest gładka i delikatna. Wraz z upływem lat jego ilość maleje, czego skutkiem są problemy skórne, utrata sprężystości skóry oraz zmarszczki. Badania wykazały, że po 40 roku życia mamy już go o połowę mniej. Około 40 roku życia następuje obniżenie nawilżenia skóry oraz utrata elastyczności włókien kolagenowych. Jest to naturalny proces będący bezpośrednią przyczyną pojawienia się zmarszczek. Najważniejsze jest to, że ten nieuchronnych proces możemy opóźniać przy pomocy kwasu hialuronowego w kremie lub w postaci serum czy ampułek. Produkty te są ogólnie dostępne na rynku kosmetycznym i mają coraz większą liczbę zadowolonych użytkowników. Gotowy kwas hialuronowy posiada takie same właściwości, co ten znajdujący się w naszym organizmie. Jest doskonałym preparatem do zabiegów mezoterpii mikroigłowej, zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak w zabiegach domowych.

Krem z kwasem hialuronowym a wypełniacz z kwasem hialuronowym
            Warto pamiętać, że krem z kwasem hialuronowym nie działa tak samo jak wypełniacz z kwasem wstrzykiwany do różnych warstw skóry. Wypełniacz z kwasem powszechnie stosowany jest w zabiegach mezoterapii igłowej. Cząsteczka kwasu hialuronowego zawartego w kremie nie jest w stanie przeniknąć głęboko przez skórę, a tym samym zapewnić oczekiwany długotrwały efekt. Natomiast kwas hialuronowy wstrzykiwany pod skórę podczas zabiegów medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej realnie zmienia strukturę skóry i wpływa na jej budowę. Kwas hialuronowy w tym przypadku jest elementem budulcowym tkanek, który działa bardziej inwazyjnie niż sam krem z kwasem hialuronowym. Kwas wstrzykiwany pod skórę modeluje skórę, ujędrnia, wypełnia i nawilża. Zaś sam krem nie modeluje skóry, ale wygładza, uelastycznia oraz powoduje, ze skóra wygląda młodziej. A właśnie takich efektów pragną przeciętni użytkownicy tego preparatu. Chcą działać jak najmniej inwazyjnie, lecz z długotrwałym efektem.

            Samodzielny kwas hialuronowy powszechnie wykorzystywany jest w zabiegach mezoterapii mikroigłowej i igłowej. W mezoterapii igłowej wstrzykiwany jest w skórę twarzy lub ciała, natomiast w zabiegach mezoteraii mikroigłowej przy zyciu derma rollera wklepywany jest przed, w trakcie lub po zabiegu w postaci serum lub ampułek. Dodatkowo jako uzupełnienie zabiegów mezoterapii można stosować kremów z kwasem hialuronowym, które przedłużają efekty zabiegów. Skuteczność stosowania kremów z kwasem hialuronowym zależy od wieku, rodzaju i podatności skóry oraz czasu stosowania. Widoczne oraz wyraźne efekty zauważalne są zwykle po 30 dniach. Oczywiście im dłużej stosowane, tym efekty są lepsze i dłuższe. 
Kwas hialuronowy nie powoduje uczuleń oraz powikłań            Choć wiadomo, że uczulać mogą wszystkie preparaty, nawet te powszechnie uznawane za nie powodujące uczuleń. Kwas hialuronowy jest substancją fizjologiczną i biozgodna, czyli bezpieczną dla ludzkiego organizmu. Ryzyko jakichkolwiek uczuleń w przypadku kwasu hialuronowego jest znikome. W przypadku kremu z kwasem hialuronowym reakcję alergiczną mogą jedynie wywołać inne składniki kremu, ale nie sam kwas. Istoty jest także fakt, że przed zabiegiem chirurgicznym z użyciem kwasu hialuronowego nie wymaga się wykonania próby uczuleniowej. Dlatego preparat ten jest bezpieczny dla każdego typu skóry, nawet tej wrażliwej. Wskazany dla skór dojrzałych jako baza pod krem oraz dla cer młodszych, z problemami skórnymi, jak: tłusta skóra i trądzik. To beztłuszczowy nawilżacz, który nie powoduje powstawania podrażnień i zaskórników.

            Preparaty z kwasem hialuronowym można używać każdą porą roku, również zimą. Zasadniczo preparaty nawilżające mogą prowadzić do rozszerzenia naczynek krwionośnych, zaś dodatkowo niska temperatura może potęgować takie efekty. Natomiast kwas hialuronowy działa inaczej. Nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Zarówno zabiegi, jak i kremy z tym składnikiem  można używać cały rok, bez względu na porę roku. Kremy oraz zabiegi są  szczególnie polecane osobom źle znoszącym zmienne warunki atmosferyczne. Doskonale chronią, łagodzą podrażnienia oraz wygładzają podrażnioną skórę, nie powodując przy tym pękania naczynek. Kwas hialuronowy jest w pełni biodegradowalny, czyli w naturalny sposób jest wchłaniany przez organizm.