Darsonval - urządzenie dezynfekujące i bakteriobójcze

 Darsonval - urządzenie dezynfekujące i bakteriobójcze 

 

 

            Darsonval to doskonałe urządzenie dla osób, które mają problem z trądzikiem, tłustą i poszarzałą skórą, przebarwieniami oraz bliznami potrądzikowymi. Ma silne właściwości bakteriobójcze, co jest bardzo pomocne w walce z trądzikiem. W szybkim czasie przyspiesza proces gojenia się miejsc zmienionych chorobowo oraz zapobiega ponownemu pojawieniu się choroby. Na rezultaty działania Darsonvala nie trzeba czekać długo. Już w pierwszych dniach stosowania urządzenia skóra jest rozjaśniona, wypryski przygaszone, nie jątrzące się. W odróżnieniu od innych zabiegów kosmetycznych, w tym przypadku poprawa stanu skóry jest natychmiastowa. Natomiast po całej serii zabiegów darsonwalizacji efekt jest widoczny i długotrwały. Dodatkowo podczas zabiegów w istotny sposób zwiększa się absorpcja preparatów kosmetycznych w głąb skóry. Warto do tego celu zastosować specjalnie dobrane produkty przeznaczone do walki z trądzikiem i rozjaśnianiem poszarzałej cery.

 

 

 

Jak działa urządzenie Darsonval?

 

 

            Urządzenie Darsonval wykorzystuje tzw. prądy d'Arsonvala o wysokiej częstotliwości (300 do 500 kHz). Prądy te głównie oddziałują na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Podczas zabiegu widoczne jest iskrzenie między elektrodą, a skórą mające korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mięśnie twarzy. Istotnym środkiem bakteriobójczym jest wytwarzający się ozon, który ma silne właściwości dezynfekujące. Celem zabiegu darsonwalizacji jest: dezynfekcja skóry, tonizacja skóry i mięśni oraz lepsze ukrwienie naskórka i tkanek głębiej położonych. Dodatkowo zabieg darsonwalizacji wspomaga transport substancji aktywnych zawartych w kosmetykach w głąb skóry. Doskonale pobudza witalność komórek skóry oraz regeneruje naskórek.

 

            Urządzenie działa na kilku poziomach – przy pomocy pokrętła bez problemu można dostosować moc urządzenia do własnych potrzeb oraz poczucia komfortu. Wytwarza on  cząsteczki wzbogaconego tlenu, który stanowi jeden z najskuteczniejszych środków oczyszczających i dezynfekujących. Jest jedną z najskuteczniejszych terapii antytrądzikowych, stymuluje procesy złuszczania się martwego naskórka, dotleniania skórę i przywraca promienny wygląd.

 

 

 

Przykładowy plan leczenia trądziku:


 

            Aby skutecznie pozbyć się trądziku należy działać długotrwale i konsekwentnie. Ważne jest, aby cały proces leczenia odbywał się pod stałą kontrola lekarską lub kosmetyczną. Nie należy bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem samemu dobierać preparatów do zabiegu.

W celu uzyskania najlepszych efektów należy oczyścić skórę. Należy przeprowadzić oczyszczanie manualne skóry twarzy w gabinecie kosmetycznym.  


             Kosmetyczka przy pomocy specjalnych do tego celu preparatów oczyści skórę z grudek, wągrów oraz nadmiaru sebum.

Następnie należy dokonać darsonwalizacji skóry twarzy po zabiegu. Dodatkowo zabieg z użyciem Darsonvala należy wykonywać dwa razy dziennie po około 5-8 minut. Wówczas efekt będzie widoczny oraz długotrwały.

 

            Dodatkowo bardzo polecamy peeling kawitacyjny, który skutecznie oczyści, wygładzi, i poprawi ogólny wygląd cery. Peeling kawitacyjny nie oczyszcza skóry tak głęboko jak manualne oczyszczanie skóry, ale można go wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu, najlepiej raz w tygodniu.

 

 

 

Urządzenie posiada cztery peloty o różnych funkcjach:

 

 

- Grzybek –  dezynfekuje skórę powierzchniowo, obkurcza rozszerzone pory. Można używać tej peloty do zabiegów na twarz, dekolt, plecy.

- Grzebień - oddziałuje na skórę głowy oraz zamyka łuski włosów. Doskonale sprawdza się w leczeniu łysienia oraz stymuluje porost włosów.

- plota łezkowa oraz punktowa - stymuluje cyrkulację krwi i metabolizm, zwiększa przenikanie aplikowanych produktów. Peloty te stosowane są w trudno dostępnych miejscach (np. okolice nosa, okolice uszu). Są one najrzadziej stosowane spośród wszystkich końcówek.

 


 

 


Wykonywanie zabiegu przy pomocy darsonvala/ derma wanda


 

            Przed zabiegiem najważniejszą kwestią przy użyciu Darsonvala jest oczyszczenie skóry, demakijaż. Demakijaż należy wykonać za pomocą łagodnego preparatu do demakijażu. Należy pamiętać, że powierzchnia skóry w trakcie zabiegu darsonwalizacji musi być całkowicie sucha. Skóra mokra sprawi, że pelota może pęknąć.

 

            Następnie  należy dokładnie zdezynfekować peloty wacikiem z środkiem odkażającym, np. alkoholem 75%.

Ważne, aby osoba u której wykonywane jest zabieg zdjęła wszelkie metalowe elementy np. biżuterię. Podczas zabiegu urządzeniem nie należy dotykać metalowych przedmiotów.

 

            Następnie należy przygotować odpowiednią pelotą, w zależności do czego będzie używana. Do skóry twarzy, w walce z trądzikiem można użyć peloty „grzybka” do całej powierzchni skóry. W przypadku dużych zmian chorobowych, np. pojedynczych wyprysków można wykorzystać pelotę punktową lub łezkową. Po czym należy umieść wybraną pelotę metalową końcówką w wyjściu urządzenia.

 

            Urządzenie należy podłączyć do sieci 220 V. Podczas zabiegu należy trzymać urządzenie jedną ręką za  jego część do tego przeznaczona, czyli okolice włącznika. Urządzenie uruchamia się przy pomocą pokrętła/włącznika. Należy wykonać obrót pokrętła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Darsonval zostanie włączony, gdy usłyszymy charakterystyczny dźwięk kliknięci. Zabieg należy wykonywać zaczynając os najmniejszej mocy urządzenia. Przekręcając pokrętło/włącznik w prawo moc darsonvala / derma wand zwiększy się.

 

            Cały zabieg polega na przykładaniu szklanej peloty w miejsce zmienione chorobowo. Jednorazowa aplikacja w jednym miejscu nie powinna przekraczać 10 sekund. Zabieg jest bezbolesny, można jedynie poczuć delikatne mrowienie. Może być on wykonywany 2 razy na dzień przy dużych zmianach skórnych. Istotne jest, aby zabiegów Darsonvalem nie wykonywać w połączeniu z zabiegami wykonywanymi innymi prądami.

Po zakończeniu zabiegu, a przed zabraniem peloty od skóry, należy ustawić moc urządzenia na minimum. Po czym wyłączyć urządzenie i odsunąć pelotę od skóry.