Peeling kawitacyjny w zaciszu domowym - jakie urządzenie wybrać

 Peeling kawitacyjny w zaciszu domowym - jakie urządzenie wybrać

 

 

            Cyfrowe urządzenie – skin cleaner/skin scrubber to wielofunkcyjny aparat do profesjonalnych zabiegów na twarz i ciało. Wykorzystuje technologię ultradźwiękową i peeling kawitacyjny. Jest bezbolesną alternatywą dla tradycyjnych metod np. manualnego oczyszczania skóry. Dodatkowo daje możliwość przeprowadzania zabiegów przeciwzmarszczkowych, antycellulitowych, jak również wspomagających leczenie poważnych problemów skórnych. Poprzez dokładne oczyszczanie skóry składniki aktywne zawarte w kosmetykach mogą swobodnie docierać w głąb skóry, odżywiając ją i regenerując. W urządzeniu zastosowano wielokierunkowe działanie technologii ultradźwiękowej, która jest innowacyjna metodą walki z oznakami upływu czasu. W aparacie wykorzystano efekt kawitacji na powierzchni blachy głowicy ultradźwiękowej. Kawitacja  to rozerwanie kropli cieczy, która jest naniesiona na powierzchnię skóry. Powoduje ona powstanie mikrobąbelków wytwarzających ruchy konwekcyjno – transportujące.


            Wybór urządzeń do peelingu kawitacyjne jest ogromny. Przy wyborze produktu warto zwrócić uwagę na jego funkcje, wygląd oraz bezpieczeństwo. Najlepiej, aby urządzenie posiadało ledowy wyświetlacz, który dokładnie pokazuje czas pozostały do końca zabiegu kawitacji. Po upływie czasu 10 minut wyłącza się automatycznie. Urządzenie powinno także być lekkie, mieć ergonomiczny kształt oraz posiadać długi kabel zasilania. Ważne, by posiadał osłonę na szpatułkę zapewniającą higienę i bezpieczeństwo. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego powinno także mieć funkcję sonoforezy, czyli wprowadzanie składników aktywnych zawartych w ampułce odpowiednio dobranej do rodzaju i potrzeb skóry za pomocą fali ultradźwiękowej. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą. Dzięki ultradźwiękom składniki aktywne preparatu docierają do najgłębszych warstw naskórka. Do zabiegu sonoforezy warto zastosować odpowiednie preparaty w zależności od problemów skórnych, np. preparaty nawilżające, odżywcze, regenerujące skórę suchą, złuszczającą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, zmęczoną i dojrzałą. Do tego zabiegu można także wykorzystać kwas hialuronowy lub serum z kolagenem i elastyną.

 

 


 

Zalety stosowania peelingu kawitacyjnego:

 

 

            Podstawową zaletą peelingu kawitacyjnego jest bezbolesne, szybkie i dokładne oczyszczanie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg sterylizuje obszar poddany zabiegowi, ma silne działanie bakteriobójcze i dezynfekujące, co zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych. Jest doskonałym urządzeniem wspomagającym leczenie trądziku. Rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne. Za pomocą peelingu kawitacyjnego można doskonale przygotować skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne. Efektem zabiegu jest spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, stymulacja mięśni, zlikwidowanie przebarwień oraz dokładne odżywienie.

 

 


Przebieg zabiegu kawitacji:


 

            Przed zabiegiem należy skórę dokładnie oczyścić wykonując jej demakijaż. Następnie zwilżamy skórę tonikiem. Ważne, aby podczas zabiegu skóra była cały czas wilgotna. Kolejnym krokiem jest zabieg właściwy, który polega na przesuwaniu po skórze metalowej szpatułki. Szpatułkę należy trzymać pod kątem 45%. Zabieg ten powoduje skuteczne złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie młodszej warstwy skóry. Skóra będzie pozbawiona martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych, a także pozostałości kosmetyków. Jest gotowa do lepszego wchłonięcia preparatów. Kawitacja jest całkowicie bezbolesna. Po zakończeniu oczyszczania, które trwa od 60 do 90 minut – w zależności od powierzchni skóry, należy stonizować skórę oraz nałożyć odpowiedni krem. Po peelingu kawitacyjnym można wykonać sonoforeze lub inny zabieg pielęgnacyjny. Po zabiegu skóra może ulec lekkiemu zaczerwienieniu, które zniknie po kilku minutach. Aby uzyskać trwałych i głębokie efekty zaleca się serię 5 zabiegów raz w tygodniu. Po czym można wykonać jeden zabieg w miesiącu w celu utrzymania osiągniętych rezultatów.