Skóra zwiotczała i pozbawiona blasku! - Algi ujędrniające

 


Skóra zwiotczała i pozbawiona blasku! -  Algi ujędrniające

               


                Podwodny świat glonów, czyli alg znalazł zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Dobroczynne właściwości tego specyfiku są doceniane przez kobiety w każdym wieku.

Wraz z upływem lat skóra staje się szara, zwiotczała, widać pierwsze oznaki starzenia. Proces ten jest naturalny, ponieważ powyżej 25 roku życia skóra produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny – odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość naskórka. Warto pomyśleć wcześniej o preparatach i zabiegach, dzięki którym możemy „pomóc” skórze w odbudowie zwiotczałych włókien. Doskonałym kosmetykiem są algi ujędrniające. Stosowane są zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak również w samodzielnych, domowych maseczkach. Zabiegi te są bardzo proste, a regularnie stosowane przynoszą rewelacyjne efekty. Dodatkowo odprężają oraz rozluźniają napiętą skórę ciała.


                Preparat ten to połączenie mikronizowanych alg i kaolinu, które przyspieszą produkcję kolagenu i elastyny. Dokładnie pozbawia skórę zanieczyszczeń, łoju oraz martwego naskórka.   Pobudzają, stymulują krwiobieg, a także odbudowują strukturę naskórka. Skóra po zabiegu przy użyciu alg w sposób widoczny staje się gładsza i bardziej sprężysta. Preparat jest doskonały do walki z cellulitem i rozstępami. Skutecznie wygładza blizny i rozstępy. Stanowi on doskonałą kurację także dla kobiet po ciąży, bądź stosujących diety odchudzające.  Algi mogą być także stosowane u osób z trądzikiem, skórą tłustą i mieszaną - normalizują funkcje gruczołów łojowych, przez co skóra „nie świeci się”. Dodatkowo algi łagodzą bóle reumatyczne i artretyczne. Algi przeznaczone są do kuracji każdego rodzaju skóry: wrażliwej, problematycznej, z oznakami starzenia, a także z bólami reumatycznymi.  Może je  stosowane do pielęgnacji całego obszaru ciała: skóry twarzy, dekoltu, biustu lub szyi, ale także innych części ciała jak pośladki, uda, brzuch.

                Preparaty kosmetyczne zawierające wyciągi z alg morskich szczególnie zalecane są osobom przebywających w suchych pomieszczeniach oraz narażonych na stres. Czynniki te wpływają bowiem negatywnie na skórę, przyspieszając proces jej starzenia.


                Zabieg przy użyciu alg jest bardzo prosty. Maskę przygotowuje się z sproszkowanych alg oraz wody.  Należy przygotować przegotowaną i ostudzoną wodę wodociągową. Nie należy używać wody mineralnej. Na 1 porcję proszku dodajemy 3 porcje wody (licząc objętościowo). Tak przygotowana maskę nakładany na skórę wybranej części ciała na około 10-15 minut. Po czym zmywamy ją ciepłą wodą. Aby wzmocnić działanie zabiegu należy wcześniej wykonać peeling, dzięki czemu pozbędziemy się martwego naskórka.


                Zabiegi przy użyciu alg przeznaczone są dla osób w każdym wieku oraz o każdym rodzaju skóry. Nie powodują podrażnień i alergii. Zestaw zawierający produkt z alg jest doskonałym pomysłem na prezent.