Piękne włosy - poradnik

 Piękne włosy - poradnik

 

Każdy z nas chce mieć piękne i lśniące włosy. Czasem wydaje nam się, że jest niemożliwe mieć włosy jak modelki z reklam. Nic bardziej mylnego. Do pielęgnacji włosów nie konieczne jest stosowanie drogich kosmetyków, aby zachwycać ich wyglądem na co dzień. Istnieje bardzo prosty sposób, aby sprawdzić czy potrzebują one specjalnej pielęgnacji. Najważniejszy jest wygląd wizualny. Jeżeli nie chcą się układać i po delikatnym „pogłaskaniu” włosów opuszkami palców poczujemy, że są połamane lub suche, należy niezwłocznie zacząć kurację regeneracyjną. Powodem może być słabe nawilżenie, brak witamin i substancji mineralnych. Zwłaszcza kobiety często inwestują w drogie szampony i odżywki, lecz zapominają o odżywieniu włosów od wewnątrz.


                W fryzjerstwie panuje mit, że nie należy myć włosów codziennie. Jest to jednak nieprawda – należy je myc tak często, jak włosy potrzebują. Należy jednak pamiętać, żeby to robić szybko w niezbyt gorącej wodzie. Jest naturalne, że skóra głowy wytwarza łój, który stanowi warstwę ochronną dla skóry głowy. Jednak często skóra głowy produkuje go za dużo, co należy leczyć dermatologicznie. Najbardziej optymalne jest mycie włosów co drugi dzień szamponem i odżywką dostosowana do rodzaju włosów. Raz na tydzień można zastosować maseczką, która dodatkowo odżywi w i skórę głowy. W pielęgnacji  warto zastosować jedną markę kosmetyków, ponieważ np. szampon, odżywka i maska uzupełniają się nawzajem.

W pielęgnacji włosów istotny jest  nie tylko rodzaj szamponu lub odzywki lecz także sposób i mycia. Najpierw szampon należy rozprowadzić na dłoni, po czym rozetrzeć i najlepiej nieco rozcieńczyć. Wcześniej włosy należy zwilżyć niezbyt gorącą wodą. Można przejść do zasadniczego etapu pielęgnacji, czyli ich mycia. Należy nałożyć kosmetyk, masując dokładnie we wszystkich miejscach – ze szczególnym uwzględnieniem samej skóry głowy. Ważne jest, aby nie pocierać włosów i skóry głowy zbyt mocno, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia włosów, zwłaszcza tych długich. Bardzo korzystny jest masaż skóry powolnymi, okrężnymi ruchami opuszków palców. Zabieg ten poprawia krążenie w skórze głowy. Po zakończeniu masowania należy spłukać włosy chłodną wodą, niezbyt gorącą, gdyż chłodna woda zamyka łuski włosowe. Bardzo ciepła woda może prowadzić do rozdwajania się włosów. Na koniec należy pamiętać, aby nie suszyć włosów ręcznikiem bardzo intensywnie, lecz najlepiej jest pozostawić ręcznik na głowie, aby woda sama mogła w niego wsiąknąć.Maska z olejku arganowego


Aby nasze włosy dobrze się prezentowały należy zadbać o ich odpowiednie nawilżanie. Istnieje wiele sprawdzonych metod, aby włosy pięknie się układały i lśniły. Jedną z takich metod jest maska z zastosowaniem olejku arganowego. Stosowanie jej regularnie raz w tygodniu daje widoczne efekty regeneracyjne, nawilżające i pielęgnacyjne. Należy delikatnie wmasować odrobinę oleju w skórę głowy i lekko wilgotne włosy, ze zwróceniem uwagi na końcówki włosów. Po czym pozostawić na około 30 minut. Po tym czasie umyć włosy szamponem. Już po kilkukrotnym zastosowaniu tej terapii włosy nabiorą połysku i nie będą się rozdwajać.


Z leczniczych właściwości olejku arganowego możemy korzystać codziennie. Należy nakładać niewielka ilość zaraz po umyciu, a następnie rozczesać włosy. Włosy będą doskonale nawilżone i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Ich wygląd zachwyci każdego.

Można także zastosować kurację nocną, która polega na wmasowaniu olejku w skórę głowy oraz włosy na noc. Po czym rano należy umyć włosy szamponem.