Mezoterapia mikroigłowa – alternatywa do medycyny estetycznej

 Mezoterapia mikroigłowa  – alternatywa do medycyny estetycznej


        Ćwierć wieku temu kobiety chcące poprawić swój wygląd miały tylko dwie możliwości: zwrócić się po pomoc do kosmetyczek lub do chirurgów plastycznych. Nie istniała opcja pośrednia, czyli zabiegi działające głębiej niż zabiegi kosmetyczne, a mniej inwazyjnych niż operacje plastyczne. Wraz z upływem czasu i rozwojem kosmetologii narodziła się dermatologia estetyczna. Przyczyniła się ona do stworzenia całej gamy nieinwazyjnych zabiegów odmładzających i poprawiających wygląd skóry, takich jak peelingi, mezoterapia, wypełnianie zmarszczek, Botox.


        Medycyna estetyczna to chyba jeden z najszybciej rozwijających się działów medycyny.  Jej rozwój wpływa nie tylko na wygląd, lecz także na samopoczucie korzystających z tych usług. Dzięki  zastosowaniu nowoczesnej aparatury szybko i skutecznie można na zawsze usunąć defekty urody oraz  schorzenia. Wcześniej, aby się ich pozbyć konieczne by było leczenie operacyjne. Natomiast teraz jest to możliwe za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. Zabiegi dermatologii estetycznej skracają okres rekonwalescencji oraz ograniczają ryzyko pojawienia się komplikacji po zabiegu.


        Zabiegi dermatologii estetycznej to nie tylko redukcja zmarszczek, ale również utrzymanie zdrowej i młodej skóry oraz zapobieganie starzeniu się.  To szereg zabiegów dla ciała oraz ducha.

Medycyna estetyczna  jest powiązana z  kosmetologią. Należy bardzo ostrożnie podejść do tego działu kosmetologii. Bardzo często gabinety kosmetyczne świadczą jednocześnie zabiegi kosmetyczne i zabiegi medycyny estetycznej. Istotne jest, aby pacjent/ka najpierw skorzystał/a z zabiegów kosmetycznych, a później, jeśli one nie przyniosą oczekiwanych efektów,  zdecydował/a się na chirurgię estetyczną. Tylko doświadczona kosmetyczka jest w stanie poprawienie zdiagnozować, kiedy  klient/ka powinien zasięgnąć opinii lekarza medycyny estetycznej. Niestety zdarza się, że zabiegi medycyny estetycznej są stosowane w sytuacjach, w których można by jeszcze zadziałać tradycyjną kosmetologią. Dlatego bardzo ważne jest edukacja, zaufanie i świadomość klienta. Klient/ka musi wiedzieć, że skorzystanie raz z zabiegu, np. wypełniania powoduje, że zabieg ten należy powtórzyć za kilka miesięcy, aby efekt utrzymywał się. Często zbyt pochopne decyzje powodują niezadowolenie w dłuższej perspektywie czasu.
        Wiek XX i XXI przyniósł niezwykle szybki rozwój nowych technologii stosowanych z dermatologii estetycznej. Wraz z unowocześnieniem urządzeń nastąpiła także zmiana wizerunku współczesnej kobiety. Obecnie nie pasują do niej zmarszczki, cellulit czy zaniedbany wygląd, niezależnie od wieku. Te defekty psują obraz kobiety sukcesu. Media kreują wzorce urody oraz styl życia. Ważne, aby nie zatracić się w tym pędzie do doskonałości i obiektywnym okiem spojrzeć na swoje mankamenty. Warto też poszukać innych, niekoniecznie chirurgicznych, sposobów walki z defektami urody.


        Obecnie alternatywą do medycyny estetycznej  jest mezoterpia mikroigłowa przy użyciu derm a rollera. Mały wałek pokryty tytanowymi lub stalowymi igłami może zdziałać cuda. Najważniejsze co powoduje to niewielkich rozmiarów urządzenie to wzrost produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za piękny wygląd skóry. Długotrwałe i regularne stosowanie tzw. rollowania derma rollerem skóry zlikwiduje niedoskonałości naskórka, takie tak: zmarszczki, bruzdy, trądzik, blizny, cellulit i rozstępy. Można powiedzieć, że rolka poradzi sobie z niemal wszystkimi problemami skórnymi.  Zabiegi mezoterapii mikroigłowej można wykonywać zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak również samodzielnie we własnej łazience. Aby wzmocnić efekty zabiegu warto dodatkowo zaopatrzyć się w takie preparaty jak kolagen, kwas hialuronowy czy olejek agranowy. Kosmetyki te wprowadzone bezpośrednio w rozszerzone pory wnikają bardzo głęboko  we wnętrze naskórka, co szybko poprawi wygląd skóry.


        Dodatkowa zaletą tego zabiegu jest brak efektów ubocznych w postaci deformacji twarzy czy ciała przy zastosowaniu wypełniaczy czy operacji plastycznych. Mezoterapia jest zabiegiem całkowicie naturalnym opartym na pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Mezoterapia mikroigłowa bardzo szybko zyskała popularność w USA, Zachodniej Europie, po czym dotarła do Polski. Warto spróbować tego zabiegu, aby przekonać się „na własnej skórze”, że derma roller działa cuda.