OCZYSZCZANIE skóry to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny

 OCZYSZCZANIE skóry to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny

 

        Mycie i pielęgnacja ciała to podstawowe potrzeby człowieka. Aby jak najdłużej zachować zdrową, bezproblemową skórę musimy właściwie dobierać środki do jej pielęgnacji. Kosmetyki pełnią funkcje ochronne oraz wspomagają naturalną barierę ochronną skóry (PTS). Właściwa pielęgnacja zapobiega schorzeniom dermatologicznym, a także jak potwierdzają liczne badania przedłuża młodość skóry.

 

        Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oczyszczanie skóry potocznie zwane demakijażem.  Aby prawidłowo oczyścić skórę należy użyć do tego celu specjalnych kosmetyków, których zadaniem jest  przede wszystkim oczyszczenie skóry z łoju, złuszczonego naskórka, brudu i pozostałości innych kosmetyków.  Wiele osób nie zwraca uwagi na to czym myje skórę i uznaje tylko mydło. Badania udowodniły, że mydło tak samo jak twarda woda, detergenty i kurz to czynniki bezpośrednio niszczące barierę skórną.

Wśród kosmetyków do demakijażu  znajdziemy: mleczka, śmietanki kosmetyczne, płyny micelarne, żele i pianki. Wszystkie preparaty przeznaczone do mycia skóry powinny być dobrane jakościowo, wygodne w użyciu oraz bezpieczne dla środowiska. Należy pamiętać, że  kosmetyki do pielęgnacji powinny być dostosowane nie tylko do rodzaju cery, ale także do pory roku, wieku i stanu skóry.

 

        Obecnie na rynku istnieją środki myjące, które pełnią rolę kilku kosmetyków, czyli działają jak mleczko i tonik. Kosmetyki te nie tylko zmywają, ale także tonizują twarz. Przy skórach bardzo wrażliwych oraz skłonnych do podrażnień poleca się używanie mleczek i śmietanek kosmetycznych. Preparaty te bardzo delikatnie, ale skutecznie usuwają resztki makijażu oraz zanieczyszczenia. Cery tłuste i mieszane myje się za pomocą żelu lub pianki do mycia twarzy. Niestety preparaty te bardzo często zawierają tzw. środki powierzchniowo czynne.
 

        Środki powierzchniowo czynne to substancje chemiczne o budowie amfifilowej - posiadają  zarówno część hydrofobową (lipofilową) jak i hydrofilową (lipofobową). Głównym zadaniem tych substancji jest zmniejszenie napięcia powierzchniowego, rozproszenie substancji nierozpuszczalnych w wodzie, zwilżenie powierzchni oraz usunięcie zabrudzeń. Działanie substancji powierzchniowo czynnych zawartych w kosmetykach nie jest dla skóry obojętne. Podczas zmywania brudu dochodzi do zmiany składu warstwy hydrolipidowej, wymywania składników NMFu oraz zmienia się pH skóry na bardziej zasadowe. Preparaty stosowane do codziennego oczyszczania nie powinny naruszać bariery hydrolipidowej ponieważ uszkodzenie PTS, a zwłaszcza jej odtłuszczanie, czyli wymywanie lipidów z warstwy rogowej spowoduje suchość skóry oraz zmniejszy możliwość wiązania wody przez warstwę rogową w wyniku czego skóra łuszczy się i swędzi.

 

        Zmiana pH skóry na zasadowe powoduje osłabienie ochrony przed patogenami. Zaobserwowano, iż  substancje powierzchniowo czynne przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych skóry, podrażnień,  a także mogą wywołać reakcje alergiczne. Podczas demakijażu szczególnie polecane są preparaty micelarne. Są to cząsteczki składające się z elementów wodnych i tłuszczowych. Używanie ich podczas mycia twarzy sprawia, że zarówno zanieczyszczenia tłuszczowe jak i wodne usuwane są w tym samym czasie. Dzięki temu  nie tylko oszczędzamy na czasie, ale także mamy pewność, ze nasza skóra jest czysta i dobrze przygotowana do następnego kroku pielęgnacyjnego.

 

        Podczas prawidłowego oczyszczania należy pamiętać o użyciu toniku. Tonizowanie to bardzo  ważny element demakijażu. Tonik przywraca skórze właściwe pH, a także odświeża i usuwa pozostałości środków do demakijażu.

Prawidłowo przeprowadzony demakijaż pozwala cieszyć się czystą, zdrową, promienną i bezproblemową skórą przez długi czas.

Jeśli marzy Ci się czysta skóra, a nie do końca jesteś pewna czy przeprowadzany przez Ciebie demakijaż jest właściwy warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, które perfekcyjnie oczyści twarz i nie tylko twarz. NANO  JET ME – 1152 to urządzenie stworzone dla osób, które chcą mieć czystą, promienną i świeżą skórę. Urządzenie to jest proste w obsłudze i wymaga tylko dodatku wody. Działanie polega na rozpyleniu małych cząstek wody, które oczyszczają zapchane pory dzięki czemu nasza skóra odżywa. Urządzenie to nie tylko oczyszcza skórę, ale także ją relaksuję ponieważ pryskanie twarzy zapewnia jednoczesny masaż. Nano Jet Me – 1152 zapewni dokładne oczyszczenie skóry, jej dotlenienie oraz pobudzi procesy  regeneracji i odnowy.