MEZOTERAPIA - URODA BEZ SKALPELAMEZOTERAPIA  - URODA BEZ SKALPELA


        Każda z nas marzy o pięknej, pozbawionej niedoskonałości skórze. Niestety bardzo często dążenie do idealnego wyglądu wymaga interwencji chirurga plastycznego, który za pomocą skalpela naprawi to, co matka natura w naszym odczuciu zepsuła. Na szczęście współczesna kosmetologia stworzyła alternatywę do zabiegów chirurgii plastycznej.


        Mezoterapia to zabieg, który szybko i bezboleśnie poprawi kondycje skóry, jej nawilżenie, napięcie i jędrność. Co najważniejsze efekt będzie bardzo naturalny i pozbawiony blizn. Do wyboru mamy 3 rodzaje mezoterapii.

Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu w skórę niewielkich ilości preparatu tzw. Koktajlu. W zależności od rodzaju substancji oraz miejsca zabiegu możemy naszej skórze zaserwować przeróżne kuracje. Najczęściej w gabinetach medycyny estetycznej wykonywane są wstrzyknięcia koktajli składających się z szeregu substancji o działaniu przeciwzmarszczkowym. Taki zabieg popularnie zwany „anty-aging” poprawia elastyczność skóry oraz redukuje zmarszczki. Zabieg można wykonać miejscowo np. w okolicy oczu, ust albo całościowo, czyli na całej twarzy, szyi, dekolcie.


        Mezoterapia to zabieg, który można wykonać na różnych częściach ciała. Odpowiednio dobrany koktajl substancji nie tylko odmłodzi, ale także nawilży, zrewitalizuje skórę. Pomoże również w walce z cellulitem i łysieniem. Najlepszy efekt da seria kilku zabiegów, które wykonywane są przez 2-3 miesiące. Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Wszystkie wskazówki przekaże nam dermatolog, kosmetolog lub inna kompetentna  i odpowiednio przeszkolona osoba. Mimo, że metoda polega na nakłuwaniu skóry nie jest ona bolesna. Po dokładnym demakijażu, a przed samym zabiegiem obszar działania znieczulany jest specjalnym kremem.
        Po zabiegu skóra jest lekko opuchnięta oraz zaczerwieniona. Mogą też pojawić się drobne siniaczki, które po kilku godzinach znikają. Mezoterapia tak jak każdy zabieg nie może być wykonana w niektórych sytuacjach. Przeciwwskazaniami do mezoterapii są: terapia lekami, które obniżają krzepliwość krwi, tendencja do krwawień, ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne, zakażenia bakteryjne, wirusowe np. aktywna opryszczka, podatność do powstawania bliznowców, alergia na jakąkolwiek  substancje koktajlu.


      Jeśli obawiasz się igły możesz zaserwować sobie zabieg mezoterapii bezigłowej. Zabieg ten też w znacznym stopniu poprawia wygląd skóry. Różnica polega na tym, że koktajle: nawilżające, odmładzające, regenerujące lub antycellulitowe wprowadzane są za pomocą specjalnego aplikatora, który wysyła  impulsy elektryczne. Terapia ta jest skuteczna, ale bezbolesna i nie powodująca podrażnień.


        Metodą pośrednią między mezoterapią igłową i bezigłową jest mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem derma rollera (np. MT ME – 1020) . Derma Toller to ruchomy wałek  z licznymi, bardzo cienkimi igiełkami. Za jego pomocą skóra zostaje celowo uszkodzona, aby wywołać stan zapalny, który uruchamia naturalne procesy naprawcze skóry. Dodatkowo substancje aktywne zawarte w preparatach do mezoterapii docierają do głębszych warstwa skóry tym samych ich działanie jest efektowniejsze. Mikronakłucia są bezpieczne ponieważ powodują minimalne uszkodzenia skóry bez naruszenia skóry właściwej. Zabieg mezoterapii mikroigłowej to rewelacyjna i bezpieczna alternatywa do liftingu przeprowadzonego przez chirurga plastycznego, a także do peelingu chemicznego czy zabiegu z wykorzystaniem lasera.