Czy czystek naprawdę jest dobry na wszystko?
Czy czystek naprawdę jest dobry na wszystko?

 

Czystek – roślina lecznicza pochodząca z południowej Europy. Rośnie w krajach o gorącym klimacie, przede wszystkim w Grecji, na glebach obfitych w magnez. B ył znany już 2500 lat temu jako roślina lecznicza, a w 1999 roku został rośliną roku. Czy wiemy, dlaczego warto po niego sięgać? 

 

 

 

czystek 2

 

 

Czystek zawiera cenne polifenole, które są uważane za największą zaletę tej rośliny. Polifenole to związki, które wspierają układ immulogiczny, mają działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, uodparniające, antygrzybiczne, antyhistaminowe (pomocny w przypadku alergii skórnych). Żadna inna roślina europejska nie dorównuje mu, jeśli chodzi o ilość polifenoli. Świetnie radzi sobie w walce z bakteriami, wirusami i grzybami. Jest naturalnym środkiem przeciwko grypie, więc zaleca się picie go zwłaszcza w czasie większego zagrożenia infekcjami. Czystek blokuje wzrost wszystkich rodzajów wirusów (łącznie z wirusem ptasiej grypy!).

Bardzo dużym plusem jest fakt, że czystek to naturalny środek – nie wykazuje żadnych działań ubocznych. Ponieważ jest wyjątkowo bezpieczny, czystka mogą pić dzieci, kobiety w ciąży i mamy  karmiące… Czystek jest też bardzo skutecznym środkiem w przypadku infekcji żołądkowo-jelitowych. Dodatkowo odtruwa cały organizm, usuwa toksyczne metale ciężkie i opóźnia procesy starzenia się.

Żeby zauważyć dobroczynne działanie czystka, należy pić go regularnie - codziennie. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po tygodniu, choć bardziej zauważalne po minimum miesiącu regularnego korzystania z jego dobrodziejstw.