Na co czystek?
Na co czystek?

 

Jest o nim coraz głośniej, a picie go stało się wręcz modne. Kto powinien po niego sięgać? Oto 13 powodów, dla których warto go posiadać w domowej spiżarni/apteczce:

 

 

 

czystek1

 

 

 

 1. Herbatka z czystka jest bardzo bogata w polifenole, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w walce z drobnoustrojami, np. z wirusami. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych wspomoże wyzbycie się symptomów zachorowania. Warto dodać, że skuteczność działania czystka w przypadku infekcji potwierdziły badania kliniczne.
 2. Pomaga pozbyć się toksyn i metali ciężkich z organizmu (wyjątkowo łatwo wiąże kadm), dlatego picie herbatki z czystka zalecane jest palaczom.
 3. Czystka charakteryzuje silne działanie antyoksydacyjne (wyłapuje wolne rodniki).
 4.  Czystek wpływa korzystnie nie tylko na zdrowie, ale także na urodę: obniżając aktywność kolagenazy, działa przeciwzapalnie, odmładzająco  i witalizująco.
 5. Dzięki silnym własnościom antybakteryjnym, antygrzybiczym i antywirusowym  czystek przychodzi z pomocą osobom zmagającym się z łupieżem, łuszczycą, trądzikiem, egzemą, zakażeniem Helicobakter Pylori, candidą albicans, infekcjami zatok, grzybicami skóry i paznokci, infekcjami wywołanymi przez gronkowca złocistego, wirusem opryszczki, wirusem półpaśca. Herbatka z czystka wspomaga walkę z zakażeniami i schorzeniami wywołanymi przez wirusy, bakterie i grzyby. Czystek pomoże także tym, którym nie pomagają już antybiotyki.
 6. Dodatkowo czystek posiada działanie antyalergicznie.
 7. Ze względu na własności antyproliferacyjne i cytotoksyczne przynosi ulgę mężczyznom cierpiącym na przerost prostaty.
 8. Czystek korzystnie wpływa na układ krążenia, zapobiegając chorobie niedokrwiennej serca oraz rozpuszczając zatory i zakrzepy.
 9. Działa na krętka wywołującego boreliozę. Chroni przed zakażeniem (odstrasza kleszcze),  ale i pomaga je zwalczać, gdy już do niego doszło.
 10. Czystek podawany zwierzętom domowym chroni je przed pchłami i kleszczami.
 11. Czystek wspomaga  higienę jamy ustnej. Płukanie jamy ustnej naparem z czystka po umyciu zębów zastępuje działanie płynów do płukania ust.
 12. Czystek działa również wybielająco na zęby
 13. Regularne picie naparu z czystka powoduje zmianę zapachu wydzielin ciała, więc zalecane jest osobom mającym problem z nieprzyjemnym zapachem potu.