Szczupła dzięki zielonej kawie
Szczupła dzięki zielonej kawie

 

Wiosna coraz bliżej, więc szukamy łatwych, szybkich i w miarę bezbolesnych sposób walki ze zbędnymi kilogramami. Pomocna może okazać się przyjemna chwila ze szklanką… zielonej kawy.

 

Czy działa?

W Stanach Zjednoczonych ekstrakt z zielonej kawy został uznany za suplement diety wspomagający odchudzanie. Przeprwadzone dotychczas badania nie potwierdzają jednak w 100% odchudzającego działania bez skutków ubocznych...

 

 

 

zielona kawa 1

 

 

 

Czarna a zielona

Badania potwierdzają, że ekstrakt z zielonej kawy pomaga schudnąć. Czy dzieje się tak dzięki działaniu kwasu chlorogenowego, w które są bogate zielone ziarna? Badania niestety nic nie mówią na temat, czy efekt jest trwały. Jedno jest jednak pewne: zielona kawa ma inne właściwości niż palona. Powszechnie wiadomo, że czarna kawa nie odchudza, ale działa wręcz szkodliwie na organizm, ponieważ odwadnia i podnosi poziom hormonów wywołujących stres. Skąd wobec tego odchudzające właściwości zielonej kawy? Czyżby kawa kawie nie była równa?

 

Jest zielona, bo…

Jest zielona, ponieważ obróbka ziaren zakończyła się jeszcze przed procesem palenia. Są to zatem ziarna kawy niepoddane obróbce termicznej ani fermentacji. Dzięki temu, że wysoka temperatura nie przeniknęła do ich wnętrza, zachowane zostały pewne jej właściwości.

 

Wyróżnione:

Proces palenia ziaren pozbawia je kwasu chlorogenowego (cga), który odpowieda za całą „magię” odchudzania. Zielona kawa ma silne właściwości antyoksydacyjne. Jej spożywanie pomaga w wolniejszym odkładaniu się cukru w organizmie, a dzięki temu, zamiast spalać cukier – spalamy tłuszcz i przyspieszamy metabolizm.