Jak działa glinka zielona stosowana wewnętrznie?
Jak działa glinka zielona stosowana wewnętrznie?

 

Dla dobra naszego zdrowia i urody glinkę zieloną można stosować tak wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Co daje jej wewnętrzne stosowanie?

 

 1. Przede wszystkim bardzo korzystnie działa na układ trawienny. Pomaga w przypadku rozwolnienia, w zaparciach, wzdęciach i w przypadku żylaków odbytu (hemoroidów). Wykazuje silne działanie oczyszczajace, wiążąc bakterie i wirusy oraz szkodliwe produkty uboczne przemiany materii (gazy i toksyny).
 2. Swojej specyficznej strukturze zawdzięcza to, że działa jak łagodny peeling na układ trawienny, oczyszczając go z toksycznych osadów, prowadząc do odtrucia całego organizmu.
 3. Przywraca równowagę kwasowo-zasadową.
 4. Uzupełnia dietę w minerały.
 5. Wzmacnia odporność organizmu.
 6. Dzięki dużej zawartości krzemu, pozytywnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie.
 7. Reguluje pracę gruczołów łojowych i regeneruje tkanki, ulepsza ich odżywianie i ukrwienie, stąd wpływa na dobry wygląd skóry.
 8. Działa leczniczo w schorzeniach stawów, jajowodów, macicy i pęcherza moczowego.
 9. Działa przeciwbólowo w przypadku zapaleń, wrzodów, bólu zęba.
 10. Reguluje ciśnienie krwi, dlatego jest zalecana osobom z nadciśnieniem tętniczym.
 11. Przyspiesza krzepnięcie krwi.

 

 

 

glinka zielona2

 

 

 

Wewnętrznie glinkę stosuje się w następujący sposób:

1 tydzień: Łyżeczkę glinki zalać wieczorem szklanką wody. Następnego dnia rano, najpóźniej 30 minut przed posiłkiem należy wypić samą wodę (bez osadu).

2-3 tydzień: Łyżeczkę glinki zalewamy wieczorem szklanką wody. Następnego dnia rano, najpóźniej 30 minut przed jedzeniem, należy pomieszać plastikową łyżeczką powstały roztwór i wypić wodę wraz z osadem.

4 tydzień: Czas przerwy.

 

Można powtórzyć kurację. Warto dodać, że glinkę można w taki sam sposób spożywać także wieczorem, przed snem, albo posypać nią pokarm (sałatkę czy dodać do kanapek).