Odmładzające właściwości masła shea
Odmładzające właściwości masła shea

 

Maroko ma swój olej arganowy, a zachodnia i centralna Afryka masło shea, pozyskiwane z drzew masłosza, wymownie zwanych drzewami życia. Rosną one dziko, dosięgając 15 metrów wysokości. Z ich owoców jest wytwarzany cenny olej. Istotna jest także metoda wytwarzania masła shea – przygotowują je tylko kobiety i to według starej receptury.
Na co pomaga masło shea? 

Bogactwo składników

Zależnie od kraju, masło nosi różne nazwy – jest określane mianem shea butter, masłosz, masło karite lub masło galam. 
Shea zawiera substancje tłuszczowe, witaminy E i F oraz naturalne filtry chroniące przed promieniowaniem UVB. Zalecane jest więc stosowanie masła przed opalaniem na naturalnym słońcu, jak i w solarium. Dzięki obecnym w maśle shea enzymom oraz witaminom skóra szybciej się regeneruje, staje się gładka i nawilżona. Masło przyspiesza także proces gojenia się ran czy pozbywania się siniaków.

Masło shea ma bardzo przyjemny i trwały zapach, który utrzymuje się na skórze przez cały dzień lub noc (w zależności, kiedy zostanie wykonany zabieg z jego użyciem).

 

 

 

maslo shea1

 

 

 

Co zawiera? 
Masło shea po pierwsze zawiera dużą ilość witamin odbudowujących skórę, np. po przebytych chorobach czy po otarciach. Po drugie, sprawdzi się w szybkiej odbudowie skóry. Kosmetyk jest gęsty, wolniej się wchłania, ale ma lepsze działanie dla skóry suchej i bardzo przesuszonej, skłonnej do tworzenia się wężowej skóry.

 

By był efekt

Należy, przynajmniej na początku przygody z wykorzystywaniem do pielęgnacji ciała masła shea, codziennie smarować nim skórę. Dzięki takiej systematyczności po 2 tygodniach będzie można stosować masło już co 2-3 dni. Skóra będzie już na tyle dobrze nawilżona, że się odbuduje i nie będzie wymagała powtarzania zabiegu codziennie. Po pierwszym tygodniu stosowaniu masła powinny już się pojawić pierwsze widoczne efekty: poprawa gęstości skóry i wyraźne jej odmłodzenie. Właśnie dlatego masło shea jest tak często stosowane w profesjonalnych gabinetach SPA, bo daje ogromną poprawę jakości skóry.

Po dwóch tygodniach skóra okazuje się delikatniejsza w dotyku, bardziej gładka, a dodatkowo znikają także problemy skórne, których pozbycie się przy użyciu innych, często bardzo wyszukanych metod, okazywało się bardzo trudne lub wręcze bezskuteczne.